דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

שירותי ביקורת וניהול כספים לעסק - מתי ולמה?

ביקורת פנים הפכה בשנים האחרונות בהדרגה לחלק מהותי מחייו של כל עסק. ארגונים בכול רחבי העולם עורכים ביקורות על ההתחייבויות העסקיות שלהם, בלי קשר לגודלם או לסוג הענף שבו הם עוסקים כאשר אחת המטרות העיקריות של ביצוע הביקורת היא לאתר ולמנוע כל פעילות שגויה ובלתי חוקית המתרחשת בעסק. מסיבה זו, לא רק שירותי חשבונאות וניהול כספים, אלא גם שירותי ביקורת, מהווים אופציה משתלמת עבור אנשים עסקים ויזמים.

למרות ששירותי ביקורת פנים יעילים לניהול הסיכונים של העסק, לא מעט אנשים רואים בביקורת בזבוז זמן ומשאבים של החברה. אנשים אלה לא מודעים ליתרונות המלאים שמספקים שירותי ביקורת פנים, או לא מודעים ליתרונות שהעסק יכול להפיק מביקורת זו. לגבי ניהול כספים וסיכונים, מדובר במרכיב חיוני לכול עסק מצליח. התהליך רחוק אמנם מלהיות מדע מדויק והוא דורש מידה מסוימת של פיקחות והבנה בשוק הפיננסי כדי שיהיה יעיל, אך הוא מאפשר לכם להפיק יתרונות משמעותיים. למעשה, כשהעסק שלכם נעזר בגורמי מקצוע שיעניקו לו שירותי ביקורת וניהול כספים וסיכונים, הוא מבטיח לעצמו לא מעט יתרונות חשובים, עליהן נפרט להלן:

ביקורת פנים - היתרונות

  1. שמירה על עקביות: אם המבקר ימצא שהדו"חות שלכם לא עונים על הכללים והתקנות שקבעו הרשויות, הוא יציע לכם ׳להתיישר׳ ולפעול על פי חוקי המדינה.
  2. קביעת רווח או הפסד: ביקורת פיננסית מספקת סיכום מלא של כל פעולות החברה, מה שעוזר להנהלת החברה להגדיר את הרווח או ההפסד שנגרמו לעסק עקב פעילותו. בהתאם לממצאי הביקורת, תוכלו כמנהל העסק לקבל החלטות אם לגדול ולחזק את החברה עוד יותר.
  3. עזרה בקבלת הלוואה: מכיוון שהספרים שלכם נבדקים כהלכה, הם מקרינים את התדמית האמתית של העסק. בכך מאפשרים דוחות המבקר לבנקים ולמוסדות פיננסיים אחרים, לתת לכם הלוואות או כל עזרה פיננסית אחרת.
  4. סיוע במהלך פירוק: אחד התפקידים העיקריים של רואה חשבון מבקר הוא להעריך את כל נכסי החברה והתחייבויותיה. מכיוון שבעסק קיימת הערכת שווי נכונה, יהיה קל יותר להנהלת החברה למצוא את הקונה המתאים, במקרה שיוחלט לפרק אותה.
  5. זיהוי ניסיון הונאות: אחד היתרונות המרכזיים של ביצוע ביקורת פנים הוא האפשרות לגלות ולמנוע הונאה מכול סוג שהיא בארגון.

ניהול סיכונים פיננסיים – היתרונות

  • הימנעות ממלכודות: תכנון סיכונים פוטנציאליים מאפשר יצירת אסטרטגיה עסקית פיננסית, החותרת להימצא תמיד במגמת עלייה. אסטרטגיה זו בנויה מהיעד לשמור על רווחיות העסק ולנהל כיאות מלכודות פיננסיות שעלולות להוביל לאסון.
  • מקסום הזדמנויות: ניהול סיכונים פיננסיים חותר לא רק לחיזוי בעיות פוטנציאליים אלא פועל גם לחיזוי הזדמנויות. זה מאפשר לעסק לפעול במהירות כשמתגלים תרחישי השקעה טובים, ולמקסם את התועלת הכספית שמציעות הזדמנויות אלה.
  • הבטחת הצמיחה העסקית: תחרות היא גורם חשוב נוסף בניהול סיכונים פיננסיים. היכולת לחזות כיצד יגיב השוק לתחרות, היא זו שתאפשר לעסק ליצור אסטרטגיה שלוקחת בחשבון שדה עם מספר שחקנים רב.
הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות