דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

קרן נאמנות סולידית

קרן נאמנות סולידית היא אחת הדרכים המומלצות להשגת אפיק השקעה נוח ומופחת סיכון בשוק ההון. קרן נאמנות סולידית הפכה בשנים האחרונות, לאפיק ההשקעה הפופולארי בקרב ישראלים רבים, אשר מעדיפים לבחור במוצר פיננסי בטוח וזמין, המנוהל על ידי בית השקעות מקצועי. על אף העובדה, כי רכישת קרנות נאמנות סולידיות איננה גוזלת זמן או ידע רב מצד הלקוח, עדיין מדובר במוצר פיננסי, הכרוך בקשת רחבה של עמלות, ההופכות את אפיק השקעה זה, ליקר. לפיכך, יש חשיבות ראשונה במעלה לבצע סקר שוק, ולבדוק מהם התנאים הנוחים ביותר והיכן ניתן לקבל את העמלות ההוגנות והנוחות ביותר להשקעה בקרנות נאמנות סולידיות. המאמר הבא מבקש לבחון את היתרונות והחסרונות הקיימים בהשקעה סולידית בקרנות נאמנות.

מהי קרן נאמנות?

קרן נאמנות היא מוצר פיננסי המאפשר השקעה משותפת בניירות ערך. הכסף המשותף של המשקיעים מושקע בקרן הנאמנות ומשמש לקניית ניירות ערך ולצבירת רווחים. כספי הקרן מנוהלים בצורה מקצועית על מנהל הקרן, שתפקידו לטפל ולפקח על נכסי הקרן ולנהל את עסקאות הרכישה והמכירה של ניירות הערך.

מהי קרן נאמנות סולידית?

קרן נאמנות סולידית היא קרן נאמנות בעלת אפיק השקעה מופחת סיכון. בכדי שאפיק ההשקעה של הקרן יחשב כסולידי, על כספי הקרן להיחשף ברמה נמוכה למניות.

אילו אפיקי השקעה סולידיים קיימים?

ישנם ארבעה אפיקי השקעה סולידיים של קרנות נאמנות. אפיק שקלי, אפיק צמוד מט"ח אפיק צמוד מדד, ואג"ח.

 • אפיק שקלי - אפיק שקלי הוא אפיק השקעה מופחת סיכון, הצמוד לשקל.
  • קרן נאמנות סולידית שקלית – היא קרן נאמנות המתמחה באפיק השקעה שקלי סחיר.
   • *אפיק צמוד מט"ח – הוא אפיק השקעה הצמוד לשינויים בערך מטבעות החוץ (דולר, פאונד, יין, אירו וכו'). על אף העובדה כי מדובר באפיק המאופיין בתנודות, עדיין הוא נחשב לאפיק סולידי.
   • *אפיק צמוד מדד – הוא אפיק השקעה הצמוד למדד (שינויים יחסיים בכלכלה, לרבות שינויי במחירי מוצרים במשק) הכרוך ברמת סיכון נמוכה.
   • *אג"ח – אפיק השקעה באגרות חוב של המדינה ומק"מ.

השקעה סולידית חכמה משמעה פיזור נכון, מדוד ומחושב בין ארבעת נתיבי ההשקעה הסולידיים הללו, כאשר נתיבי ההשקעה הבטוחים יותר, הם אפיקי ההשקעה השקליים וצמודי המדד.

מהם יתרונות ההשקעה של קרן נאמנות סולידית?

 • ניהול מקצועי - השקעה בקרן נאמנות סולידית, מבטיחה ניהול מקצועי של מנהל הקרן, עובדה, המבטיחה כי הערך של כספיכם לא יישחק ויניב תשואות יפות.
  • גמישות אופטימאלית – קרן נאמנות סולידית איננה מחויבת כלפי מדיניות השקעה ספציפית, ולכן מנהל הקרן רשאי לפקח ולהשגיח כי רמת הסיכון תיוותר נמוכה באמצעות הקטנה או הגדלה של החשיפה למניות, בהתאם לתנודות השוק.
   • *תשואה נטו – סך הרווח מכספי ההשקעה באפיק הקרן הסולידית הנו גבוה.

מהם חסרונות ההשקעה של קרן נאמנות סולידית?

 • דמי ניהול - גובה דמי הניהול בעבור ניהול כספי הקרן נעים בממוצע מ – 1.5% ועד 3%, עובדה, אשר במקרים מסוימים עשויה לחבל ברווחים של המשקיעים, שכן גובה דמי הניהול כגובה התשואה השנתית.
  • דמי נאמן – זוהי עמלה הנעה בשיעור ממוצע של בין 0.2% ל – 0.1% אחוז. עמלה, הנגבית בגין הפיקוח שמפעיל בית ההשקעות המחזיק בנכסי הקרן.
   • *שיעור הוספה – הוא למעשה עמלת רכישה בעבור ההפרש שבין מחיר קניית הקרן, ובין מחיר מכירת הקרן (החלה על חלק מקרנות הנאמנות- בעיקר על קרנות מנייתיות), כאשר שיעור ההוספה הממוצע נע בין 0% ל – 1%.
   • *דמי משמרת – זוהי עמלה שגובהה נע בין 0.6%- 0.5% אחוז לשנה, והיא נגבית בגין ניהול חשבון ניירות הערך בבנק.
   • *עמלת הפצה – זוהי עמלה, שאושרה על ידי וועדת בכר, המתירה גבייה של עמלה בעבור דמי ההפצה של קרנות נאמנות (של בית השקעות זה או אחר).

לסיכום, אם ברצונכם להשקיע את כספיכם באפיק השקעה מופחת סיכון המניב תשואה יפה, קרן נאמנות סולידית היא הבחירה הנכונה.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות