דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

סוגי הלוואות מוכרות

הלוואה היא סוג של עסקה בין שני אנשים או גופים, כאשר צד אחד הנקרא מלווה מעניק כסף לאדם או לגוף אחר לתקופה מוגבלת וידועה מראש, לפי תנאים שנקבעים בחוזה, והצד שמקבל את סכום הכסף נקרא לווה. הלוואה מאפשרת לבני אדם ולגופים משפטיים שונים לבצע פעילות כלכלית מסוימת, למשל רכישת דירה או רכב, מימון חופשה או לימודים וכו', וההלוואה מאפשרת ללווה להקדים את הרכישה, בתמורה לתשלום הקרן והריביות למלווה.

במציאות של היום רבים מהישראלים והעסקים בארץ חיים מהלוואה להלוואה בגלל מצוקת אשראי ויוקר המחיה, את ההלוואה אפשר לקחת מגופים המורשים לכך כמו בנקים, חברות למימון חוץ בנקאי, בתי השקעות וחברות ביטוח (לרוב על חשבון כספי הפנסיה של הלווה), מחברות כרטיסי האשראי ויש גם אפשרות להלוואות לעסקים מקרנות בערבות המדינה ולהלוואות חברתיות. בדרך כלל לוקחים הלוואות מהבנקים מאחר והם מציעים תנאים נוחים וריביות אטרקטיביות יותר בהשוואה לריביות הנהוגות בהלוואות חוץ בנקאיות.

סוגים שונים של הלוואות

הבנקים וחברות המימון החוץ בנקאי החלו להציע סוגים שונים של הלוואות ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים. הסוגים הנפוצים ביותר של הלוואה הם:

  • הלוואה למימון רכב חדש או יד 2 – רוב הישראלים זקוקים להלוואה כדי להחליף את הרכב הישן, יש אפשרות לקבל מימון לרכישת רכב חדש או יד 2 מהבנקים ומגופים חוץ בנקאיים, ההלוואה מסייעת לאדם לרכוש רכב חדש או משנתון מתקדם יותר בתמורה לשעבוד הרכב לגוף המלווה, לתקופה של 5-3 שנים.
  • הלוואה לרכישת דירה – משכנתא לוקחים בדרך כלל מהבנק, זו הלוואה גדולה ולטווח הארוך עם תשלומי החזר חודשיים, יש מסלולים שונים של משכנתא ומטרת ההלוואה היא רכישת דירה או נכס אחר למגורים, להשקעה וכו'. יש סוגים שונים של משכנתאות, לדוגמה משכנתא לכל מטרה, משכנתא הפוכה ועוד.
  • הלוואה ללימודים – הלוואה בתנאים נוחים ואטרקטיביים המיועדת לציבור הסטודנטים, ההלוואה מאפשרת להם לרכוש השכלה גבוהה ויש להחזיר את הכסף בתום הלימודים וכאשר מתחילים לעבוד ולהתפרנס.
  • הלוואה מיידית (אקספרס) – הלוואות אקספרס הן פתרון מצוין ללווים הזקוקים לסכום כסף מסוים במהירות, בדרך כלל עד כמה עשרות אלפי שקלים, את ההלוואה אפשר לקבל מבנקים, מחברות כרטיסי האשראי ומגופים נוספים, יש גופים פיננסיים המציעים הלוואה מיידית מהיום להיום או מהיום למחר.
  • הלוואה לשיפוץ הנכס – שיפוץ הבית או הדירה באמצעות הלוואה מאפשר ללווה להגשים חלומות ולהשקיע בעיצוב ובשיפוץ הנכס שלו. מעבר לשיפוץ הנכס ההלוואה תורמת לעליית שווי הדירה או הבית, ניתן לקבל סכום גדול ויש אפשרות לשעבד את הנכס בתמורה לקבלת ההלוואה.
  • הלוואה על חשבון החיסכון הפנסיוני – כדאי לדעת כי חברות הביטוח ובתי ההשקעות המנהלים את כספי הפנסיה מציעים הלוואות יחסית נוחות ללווים, את ההלוואה מקבלים כנגד החיסכון הקיים בקרן פנסיה, בקופת גמל או בקרן השתלמות, כאשר הגוף המלווה כמעט ואינו לוקח סיכונים לכן הוא יכול להציע ריבית אטרקטיבית.
הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות