דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

ניהול מניות

ניהול מקצועי של מניות הוא עיסוק עצמאי הנעשה באמצעות סוחרי בורסה פרטיים, אנליסטים, או באמצעות ניהול תיקי השקעות. על פניו, כל אחד מאיתנו יכול להשקיע, לקנות ולמכור מניות בבורסה. אולם, רק מעטים מאיתנו מצליחים להתמודד בהצלחה עם קצבה המסחרר של הבורסה ולהניב רווחים יפים, ללא הכשרה מקצועית מקדימה.

בדיוק לשם כך, קיימת אלטרנטיבה מקצועית, המאפשרת לכם להשקיע את כספיכם בניירות ערך, ולהפקיד את נושא ניהול מניות, בידיו של איש מקצוע עצמאי או באמצעות מנהל תיק השקעות מבית השקעות מוביל.

שלא כמו ניהול קופות גמל, ניהול מניות מצריך שליטה בטכניקות השקעה וניתוח של מניות, יצירתיות, וגם מזל.

במדריך הבא, נתאר ונסביר את תהליכי העבודה המקובלים בעת ניהול מניות מקצועי, איכותי וזהיר.

אולם, טרם נעבור על תהליך העבודה, נתמקד תחילה ברשימת המיומנויות והכישורים המקצועיים הדרושים למען ניהול מניות מקצועי.

אם כן, המיומנויות והכישורים המקצועיים הנדרשים למען ניהול מניות מקצועי הם הבאים:

 • שליטה בעקרונות ניהול מניות, שיטות מסחר מקובלות, והבנת שוק ההון המקומי והבינלאומי.
 • הפגנת ידע ובקיאות בקריטריונים לבחירת תיק מניות מנצח.
 • הפגנת ידע בקריאת דוח"ות כספיים וביצירת דוחות כספיים – קריאת מאזנים, דו"ח רווח והפסד, קריאת גרפים של קנייה ומכירה של מניות, כמו גם קריאת תצורות כניסה ויציאה של מניות לאורך ימי המסחר ושבועות המסחר.
 • ניסיון ושליטה בטכניקות מתקדמות לניתוח מניות
 • איתור מניות בזמן אמת.

מהם תהליכי העבודה המקובלים במהלך ניהול מניות ?

 • יש לנהל רשימת מעקב אחר מניות – ניהול מניות מסודר ועקבי, עשוי לשפר את סיכויי ההצלחה והרווח של כספי המשקיע. לפיכך, מומלץ לנהל מעקב אחר מניות המועמדות למסחר.

ישנם שלושה סגנונות של רשימות מעקב אחר מניות:

 • סגנון ה – Scalping: בשיטה זו, העוסקת במכירה וקנייה של מניות לטווח תוך יומי, רשימת המעקב תתבסס על הגרף היומי של המניה.
 • סגנון ה – Core Traders: בשיטה זו, העוסקת במכירה וקנייה של מניות לטווח ארוך, רשימת המעקב תציג ניתוח של מניות, באמצעות גרפים שבועיים ויומיים גם יחד.
 • סגנון ה – Swing: בשיטה זו, העוסקת במכירה וקנייה של מניות לטווח קצר (מיומיים עד עשרה ימים), רשימת המעקב והניתוח של המניות תתבצע באמצעות גרפים יומיים המצביעים על תשקיף של בין שבועות למספר חודשים.
 • חשוב לזכור כי כל ברוקר עשוי לנקוט בשיטת ניהול מניות שונה, תלוי באופי המסחר ובטקטיקה בה הוא בוחר לפעול.
 • יש לנהל רשימת מעקב מצומצמת ומורחבת – רשימת זו, תכיל מחד גיסא, ניתוח ומעקב אחר שלוש עד חמש מניות מובילות, אותן ילמד ויכיר הסוחר. מומלץ גם לערוך דו"ח רווח והפסד, וכך ניתן לפקח על התהליך, ולהיווכח בשיפור ההדרגתי, שחל ברווחי המניה. מאידך גיסא, יש לנהל רשימת מעקב מורחבת, אחר מאה עד מאתיים מניות מובילות, ולעקוב אחר תצורת הכניסות שלהן.
 • הסתייעות באנליסטים – ניהול מניות מוצלח, נכון, חכם ואפקטיבי הוא כזה המסתמך על מחקר מעמיק של מומחים משוק ההון ואנליסטים, המסוגלים לנתח נכונה את שוק ההון ומתוך כך להפיק צפי לגבי רווחיות המניות.
 • חישוב הסיכון ® - The Risk Factor: האלף בית של מסחר במניות, הוא חישוב יחידת הסיכון (R). לאחר שאנו יודעים מהי יחידת הסיכון של כל מניה ומניה פוטנציאלית, יש להשתמש ביחידות סיכון קבועות, וכך לווסת ולהגדיר את סכום ההשקעה המקסימאלי שבו אנו מוכנים להסתכן בהפסד.

לסיכום, ניהול מניות מקצועי, מחושב וחכם חייב להתבסס על מחקר מעמיק, ושליטה בטכניקות מגוונות לניתוח מצב המסחר במניות הפוטנציאליות. שכן, ניהול מניות מוצלח עשוי להניב רווחים יפים.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות