דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

מקדמות מס - למי משלמים, מתי ואיך?

כל בעל עסק נדרש לשלם מקדמות בעבור מס הכנסה וביטוח לאומי. מתי משלמים את המקדמות וכיצד? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

 

תשלום מקדמות – חלק בלתי נפרד מניהול העסק

כבעלי עסק עצמאי, יש לכם שותפים לדרך. השותפים שלכם הם מס הכנסה וביטוח לאומי, שני גופים איתם יש להתנהל במשך כל השנה לצורך ניהול תקין של בית העסק. תשלום מקדמות הוא חלק בלתי נפרד מניהול בית העסק, וזאת בשל העובדה כי המקדמות מהוות חלק משמעותי מהניהול הכלכלי של מדינת ישראל. למעשה, המטרה של תשלום המקדמה למס הכנסה וביטוח לאומי היא להקל על תזרים המזומנים שלכם כבעלי העסק ומצד שני לקבל את הכספים המגיעים למדינה לא בסוף השנה, אלא במועדים קבועים מדי חודש לצורך ניהול תזרים המזומנים של מדינת ישראל. המקדמה דומה לתשלום המס אותו משלם השכיר מתלוש המשכורת שלו, אולם ההבדל הוא שתשלום המקדמה נקבע כנגזרת משיעור הרווח. נוסף לכך, נדרש לשלם מקדמות ביטוח לאומי, בהתאם לרמת ההכנסה כפי שדווחה בדוחות סוף השנה.

 

מהו גובה המקדמה אותו תידרשו לשלם וכיצד הוא נקבע?

תשלום המקדמה משתנה בהתאם לסוג העסק. במידה ומדובר בעסק חדש, שיעור המקדמה ייקבע בהתאם למחזור ההכנסות הצפוי. במידה ומדובר בעסק קיים, שיעור המקדמה נקבע ע"פ המחזור העסקי של השנה הקודמת. בכדי לשלם את המקדמה ולדעת את הסכום המדויק, תידרשו להגיש דו"ח שנתי לפקיד שומה. גם כאן, תפקידו של רואה החשבון הוא למלא את הטפסים בעבורכם ובהתאם לכך לקבוע את שיעור המקדמות אותן תידרשו לשלם.

 

מתי משלמים מקדמות?

את המקדמות נדרש לשלם בכל 15 בחודש, בעבור ההכנסות של החודש הקודם. מדובר בתשלום חודשי קבוע, אולם חשוב לציין כי ניתן להגיש למס הכנסה בקשה להקטנה של שיעור המקדמה במידה ואתם סבורים כי הסכום גבוה מכפי שהרווחים צפויים. מדובר בהליך אותו מומלץ לבצע בליווי של רואה חשבון אשר לו ניסיון והמלצות בתחום, הן בשל ההתמודדות עם הגופים והן לצורך קיצור הליכים. שימו לב כי במידה ולא תשלמו את המקדמות, תידרשו לשלם את היתרה בתוספת של ריבית והצמדה. לכן, ליווי מצד רואה חשבון מהווה חלק בלתי נפרד מניהול תקין של העסק, כמו גם ביצוע התשלום במועד.

 

כיצד משלמים את המקדמות?

מספר דרכים לשלם את מקדמות ביטוח לאומי. הדרך הראשונה היא באמצעות תשלום בכל 15 לחודש בבנק הדואר, וזאת באמצעות השוברים אותם תקבלו דרך מס הכנסה וביטוח לאומי. נוסף לכך, ניתן לשלם את המקדמה בצ'קים או לפרוס את התשלום באמצעות תשלום בכרטיס אשראי. במידה וגובה התשלום מכביד עליכם, ניתן במקרים מסוימים לקבל ארכה. באמצעות ליווי מצד רואה חשבון תוכלו לקבל את הארכה וכן לנהל את אופן פריסת התשלומים באופן נוח.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות