דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

כרטיס ויזה נטען

כרטיס ויזה נטען הינו כרטיס פופולרי מאוד לשימוש בארץ ובחו"ל עבור מי שמעדיף לשלוט בהוצאות שלו, ואפילו עבור מי שמסורב להוצאת כרטיס אשראי או בעל הגבלות בחשבון הבנק. הכרטיס יצא אל השוק לפני כמעט עשור, ומאז הפך לשימושי מאוד.

מהו כרטיס ויזה נטען?

כרטיס ויזה נטען, או כרטיס פריפייד, הוא כרטיס בינלאומי, שניתן להשתמש בו בבתי עסק בארץ ובחו''ל המקבלים כרטיס ויזה. את הכרטיס יש להטעין בסכום כסף שבוחרים, ולהשתמש בו ככרטיס אשראי לכל דבר, הן באפשרות של משיכת מזומן מכספומטים והן לביצוע עסקאות.

האם יש לכרטיס תקרת עסקה או מסגרת כרטיס?

לכרטיס יש תקרת עסקה וגם מסגרת טעינה. טעינת כסף דרך חשבון הבנק מוגבלת לסכום של 9,999 ₪ בפעימה אחת, ואילו דרך הפקדה בסניף של בנק הדואר היא מוגבלת לסכום של 6,000 ₪. תקרת משיכה ביממה מוגבלת ל-1000$, ואילו ביצוע עסקאות בבתי מסחר עד 1500$ ביממה.

כרטיס וזה נטען או כרטיס אשראי רגיל, מה עדיף?

כרטיס אשראי מסתמך על מסגרת אשראי, ולא על כסף זמין. כרטיס ויזה נטען, לעומת זאת, אפשרי לשימוש רק אם הוטען בו כסף. עבור מי שמשכורתו אינה סדירה או שמעדיף להוציא כסף זמין, כרטיס ויזה נטען הוא האפשרות הטובה יותר.

מה הם היתרונות והחסרונות של הכרטיס אצל הצרכן?

היתרונות בכרטיס ויזה נטען הם רבים – הסתמכות על כסף זמין בלבד מונע התחייבויות עתידיות ומסייע לשליטה בהוצאות, אין תשלום חודשי בגין אחזקת הכרטיס וניתן להטעין אותו בהעברה בנקאית מכל מקום בעולם. החיסרון היחיד, שעבור אחרים יהיה ליתרון, הוא העובדה שלא ניתן לבצע חלוקה לתשלומים והוראות קבע, וכן בניגוד לכרטיס אשראי, עסקאות ומשיכות דורשות כסף זמין בכרטיס.

כרטיס ויזה נטען לחו"ל – מה הם העמלות, כיצד מתבצעת העסקה והאם ניתן לשלם בחשבון מט"ח או שקל?

עסקאות ומשיכת מזומנים בחו"ל מתבצעות דרך כרטיס ויזה נטען כמו בכרטיס אשראי רגיל, רק שהפעם – העסקה או המשיכה יבוצעו רק כנגד כסף המוטען בכרטיס. כל בית עסק וכל כספומט אשר מבצע עסקאות עם כרטיסי אשראי של ויזה, עובד גם עם כרטיס נטען. העמלה עבור משיכת מזומנים הינה 4$.

מדוע הפיקוח על הבנקים מעודד שימוש בכרטיס וזה נטען?

הפיקוח על הבנקים מעודד שימוש בכרטיס ויזה נטען מהסיבה שישנם אזרחים רבים אשר כושר ההחזרה שלהם הוא חלש. כלומר, הם מבצעים עסקאות אשראי דחויות, וכשמגיע תאריך התשלום – אין להם כסף בחשבון הבנק. בהתאם לכך, כרטיס ויזה נטען מאפשר שליטה בהוצאות ומונע מלקוחות הבנקים להיכנס לאוברדראפט.

כרטיס ויזה נטען – להרגיש בטוחים בכל מקום בעולם

כרטיס ויזה נטען ללא ספק שינה את פני המציאות בכל הקשור לעסקאות בארץ ובחו"ל. הזמינות, הנוחות והביטחון שבשימוש בכרטיס, הביאו לכך שמאות אלפי ישראלים מעדיפים לשלוט בהוצאות שלהם, ואף לטוס לחו"ל עם כרטיס בטוח, בנוסף לכסף מזומן. הזמנת כרטיס ויזה נטען ניתן לבצע כאן.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות