דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

כרטיסי אשראי

כרטיסי אשראי נחשבים לאחד מאמצעי התשלום הפופולאריים ביותר בעולם המערבי. כיום, כל אדם בעל משכורת, מסוגל להרשות לעצמו להחזיק כרטיס אשראי, כשהנורמה הרווחת כיום היא להחזיק במספר רחב של כרטיסי אשראי, וכך ליהנות מיכולת קנייה גדולה יותר.

יחד עם זאת, כרטיסי האשראי ידועים כחרב פיפיות, שכן לצד הדברים החיוביים ישנם גם צדדים שליליים רבים, העשויים לגרור אתכם לחובות חמורים. במאמר הבא, נסביר מהו כרטיס האשראי ונפרט אודות החסרונות והיתרונות הטמונים באחזקתו.

מהו כרטיס אשראי?

כרטיס אשראי הוא למעשה כרטיס חיוב, המתפקד כאמצעי תשלום אלטרנטיבי לתשלום במזומנים. במרבית המקרים, חיוב הכרטיס נעשה במועד מאוחר יותר ממועד הקנייה, עובדה המאפשרת למחזיק הכרטיס ליהנות מיכולת קנייה גדולה יותר. מרבית חברות האשראי, מנפיקות כרטיס אשראי מלבני מפלסטיק בעל שבב זיהוי אלקטרוני או פס זיהוי מגנטי.

אילו סוגים של כרטיסי אשראי קיימים בשוק?

עם השנים חברות אשראי וסליקה רבות, פיתחו רפרטואר שלם של כרטיסים לאשראי, תוך פילוח מדויק ליכולות וצרכי הקנייה (האשראי) של כל לקוח ולקוח. כאשר כרטיסי האשראי המובילים הם הבאים: ויזה, אמריקן אקספרס, דיינרס, ישראקארט ועוד. ישנן גם חברות נוספות בשוק המציעות שירותי הנפקת כרטיסי אשראי ואמצעי חיוב.

על קביעת מועד החיוב החודשי בכרטיס האשראי

לקביעת מועד חיוב כרטיס אשראי החודשי חשיבות עליונה. חברות האשראי מאפשרות למחזיקי כרטיסי האשראי לדחות את מועד חיוב הכרטיס למועד דחוי קבוע, אשר יקבע הצרכן לפי ארבע אופציות עיקריות: חיוב בראשון לכל חודש, חיוב בעשירי לכל חודש, חיוב בחמישה עשר לכל חודש או חיוב בעשרים לכל חודש. מעבר לכך, ישנם כרטיסים של אשראי מתקדמים שמאפשרים לקבוע את מועד החיוב בהתאם לסכום החיוב ואף מאפשרים לכם לדחות את החיוב לחודש הבא. מרבית הלקוחות, בוחרים את מועד חיוב כרטיס האשראי בסמוך למועד קבלת המשכורת, על מנת שיוכלו לשמור על איזון כלכלי ולדעת את הסכום המדויק שנותר להם לשימוש. כמו כן, ככל שמועד החיוב נדחה מעבר לתאריך החודשי הקבוע אזי הלקוח ישלם ריבית גבוהה יותר על סכום הקנייה (עסקת קרדיט).

על אופן השימוש בכרטיס האשראי

אופן חיוב כרטיסי אשראי מתבצע כך: במעמד הקנייה, מועבר כרטיס האשראי במתקן החיוב, כאשר תפקיד חברת האשראי הוא להעביר את הכסף לספק עימו יש לו חוזה סליקה, וכך הלקוח מחויב במועד מאוחר יותר, במועד החיוב החודשי עליו סיכם מראש. לעומת זאת, כשמדובר בעסקה המבוצעת באמצעות כרטיסי האשראי בחו"ל, אזי מועד החיוב יהיה מיידי במעמד הקנייה.

מהם יתרונות כרטיסי האשראי?

כרטיסי האשראי טומנים בחובם יתרונות רבים, לרבות:

  • אין צורך להסתובב עם מזומנים או צ'קים.
  • דף פירוט ההוצאות, מאפשר ללקוח לעקוב אחר הוצאותיו ולהתנהל בצורה חכמה יותר.
  • בתי עסקים שיש להם הסכמי סליקה עם חברות כרטיסי אשראי, נהנים מכיסוי מיידי ומלא לכל העסקאות המבוצעות באמצעות כרטיסי האשראי וכן הדבר מקטין את הסיכון שבשוד מזומנים.
  • הליך גבייה פשוט, מיידי וקל.
  • כרטיסי אשראי מאפשרים ללקוח לבצע קניות באמצעות האינטרנט, הטלפון, הטלוויזיה ובכל מקום.
  • ניתן לחלק את סכום הקנייה ולדחות את תשלומיו ולנהל נכון יותר את הכסף שלך.

מהם חסרונותיו של כרטיס האשראי?

חסרונותיהם של כרטיסי האשראי לעיתים עולים על יתרונותיהם, בשל הסיבות הבאות:

  • הניתוק הפסיכולוגי ממגבלת המזומנים גורמת ללקוח לחוסר שליטה על הוצאותיו ולמינוסים מיותרים.
  • כרטיסי האשראי מעודדים קנייה מופרזת ללא מעצורים.
  • זיוף כרטיסי אשראי: כרטיסי האשראי מועדים יותר למעשי מרמה, גנבה וזיוף.
  • התמכרות לקניות.

מה מרוויחות חברות כרטיסי האשראי?

חברות כרטיסי אשראי מרוויחות למעשה מסל העמלות שהיא גובה מלקוחותיה, לרבות: עמלות כרטיסי אשראי, עמלות על דמי חברות מועדוני לקוחות, דמי שימוש חודשיים, ריבית על עסקאות קרדיט ותשלומים, וריבית הנגבית מבעלי עסקים החתומים על הסכמי סליקת כרטיסי אשראי עם חברות האשראי.

לסיכומו של עניין, אם החלטתם להוציא כרטיס אשראי, אנו ממליצים לכם לבחור בחברת כרטיסי אשראי האמינה, היעילה והגמישה ביותר לצרכיכם.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות