דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

ייעוץ פנסיוני

בוודאי שמעת כבר על החשיבות של חיסכון פנסיוני, על חוק הפנסיה ועל כך שכל אחד חייב לעצמו חיסכון כזה. אבל האם אתה באמת יודע כיצד לעשות זאת? בין אם אתה עצמאי או שכיר, חשוב שיהיה לך חיסכון אמיתי ואפקטיבי, שתוכל להפיק ממנו את המיטב. תוכל להבטיח זאת אם תפנה לקבלת ייעוץ פנסיוני.

זה קצת מצחיק לשמוע, ואפילו עצוב, אך החיסכון הפנסיוני שלנו לא תלוי רק בכמות הכספים שנכנסים אליו. זהו לא חיסכון רגיל ויש בו מידה מסוימת של סיכון, משום שהכסף שלנו מושקע באפיקי סיכון שונים. מספיק רק להיזכר במשבר קרנות הפנסיה בשנות התשעים (שהביא לרפורמה מקיפה בתחום), כדי להבין שחיסכון כזה דורש יחס מיוחד.

לחיסכון הפנסיוני נלווים לא מעט משתנים כמו דמי ניהול, תשואה, אגרות חוב, רמת סיכונים, איזון אקטוארי ועוד. כל אחד מהם ישפיע בסופו של דבר על הכסף שאתה חוסך ועלול להביא למצב שבו תקבל, כאשר תצא לפנסיה, סכום נמוך יותר ממה שמגיע לך באמת. ייעוץ פנסיוני יבטיח שזה לא יקרה.

מי יכול להעניק לי ייעוץ פנסיוני?

בעבר, התשובה הייתה אחת: חברות הביטוח והסוכנים. אבל, רפורמה נוספת שהתבצעה כמעט במלואה באמצע שנות האלפיים שינתה את התמונה. במקום ייעוץ פנסיוני יחיד שניתן במסגרת הביטוח ומושפע מכמה וכמה אינטרסים של החברה אשר מציעה את החיסכון, ישנם היום שלושה גורמים המורשים להעניק את השירות.

גם היום, חברות הביטוח והסוכנים יכולים להעניק ייעוץ פנסיוני, אך הן חייבות להצהיר מראש על האינטרסים שלהן. לצידן, ישנם גם את הבנקים אשר מורשים לייעץ בתחום הפנסיוני אך בעיני רבים מונעים גם כן מאינטרסים מסוימים. הגורם השלישי הוא היועץ הפנסיוני העצמאי, שאינו תלוי בגורם כלשהו.

ממי כדאי לקבל ייעוץ פנסיוני?

זו שאלה קשה בהרבה. אף אחד לא מבטיח שדווקא הייעוץ הפנסיוני העצמאי יהיה הטוב והמתאים ביותר עבורך. אף אחד לא טוען שהייעוץ של חברות הביטוח, גם אם הוא מונע מאינטרס מובהק, חייב להיות רע. וכמובן, גם הבנקים יכולים להעניק ייעוץ טוב – הכל תלוי בנסיבות ובאופי החיסכון שאתה מתכנן או מנהל.

לכן, כדי לקבל ייעוץ פנסיוני טוב, חשב לבדוק. מה כדאי לבדוק? ראשית, שמדובר ביועץ מורשה מטעם משרד האוצר, אשר פועל תחת רישיון תקף. אם אכן כך, כבר חסכת לעצמך לא מעט בעיות.

שנית, חשוב לוודא שהיועץ מציע לך אפשרויות חיסכון רבות ולא 'מתביית' על אפשרות אחת בלבד. היום, האפשרויות לחיסכון פנסיוני הן רבות, ולכן אדם אשר מתקבע אל אחת מהן, עושה זאת כנראה מתוך אינטרסים ולא מתוך דאגה לך. מעבר לזה, כדאי ללכת ליועץ 'עם קבלות' – כזה שייעץ בעבר לאדם שאתה מכיר, ועשה זאת כמו שצריך.

והשורה התחתונה: הדברים שתוכל להשיג בעזרת ייעוץ פנסיוני

בין אם פתחת קרן פנסיה או כל חיסכון פנסיוני אחר ובין אם אתה בדרך לעשות זאת, דע כי הייעוץ הפנסיוני יכול לסייע לך רבות. כך נכון גם לגבי השאלה האם אתה שכיר או עצמאי. החוקים כאן פשוטים: אם יש לך חיסכון פנסיוני או שאתה מתכוון לפתוח אחד כזה (וחבל מאוד אם לא), ייעוץ מקצועי בהחלט יסייע לך.

בעזרת ייעוץ פנסיוני מקצועי תוכל להשיג דמי ניהול שאינם גבוהים מידי, לדעת באיזה תמהיל תזכה לתשואה הגבוהה ביותר, מהו כלי החיסכון הטוב ביותר עבורך ועוד. זו הדרך ליצור עבורך חיסכון שיהיה תפור למידותיך.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות