דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

יוצאים לגמלאות - זכויות כספיות

יוצאים לגמלאות בקרוב? ובכן, חשוב שתכירו כמו גם תממשו את הזכויות אשר יכולות להבטיח כי תמשיכו את שגרת החיים כפי שהייתה טרם היציאה. כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול – במדריך הבא.

יציאה לגמלאות: כך תממשו את זכותכם המלאה

לאחר שנים רבות בשוק התעסוקה הגיע הרגע לצאת לגמלאות. בכל שנה פורשים במדינת ישראל כ 70,000 איש, כאשר סקרים אשר נערכו בתחום העלו כי יוצאים לתקופה הזו כאשר אין להם את ארגז הכלים המספק והנכון. אין ספק כי מדובר בתקופה מבלבלת למדי, וזאת בשל העצירה הפתאומית בשגרת החיים. זה הזמן להסביר כי לאחר שיצאתם לגמלאות אתם זכאים לשלל זכויות והטבות אשר מגיעות לכם כחוק. על מנת לעשות לכם סדר, אלו הפעולות והזכויות החשובות ביותר אותן כדאי להכיר, רגע לפני הפרק החדש )והמרגש) בחייכם:

איתור כספי פנסיה ובהתאם לכך קבלת קצבה

אם עברתם מספר מקומות עבודה במהלך שנות העבודה, זה הזמן לבצע איתור של קרנות פנסיה ולאחר מכן איחוד שלהן. לאחר מכן, נדרש מכם לפעול לצורך קיבוע זכויות פנסיה וזאת בכדי שתוכלו לקבל הטבות מס מהקצבה מתוך קרן הפנסיה שלכם. על מנת לבצע את הפעולה, נדרש לפנות לפקיד שומה ולהגיש את טופס 161ד'. כאשר מומלץ למלא את הטופס בליווי של יועץ פרישה מומחה. באמצעות יועץ פרישה תוכלו לבחון את כדאיות המשיכה מהפנסיה וכן את תשלום המיסים אותו תידרשו לשלם. נוסף לכך, לא מעט טועים במילוי הטופס ונאלצים לגשת שוב ושוב אל פקיד המס. על כן, ליווי מקצועי יכול בהחלט לסייע לכם בתהליך כמו גם לבחון אפשרות לקבלת פטור ממס, במידה כי אתם עומדים בתנאים מסוימים.

 קצבת זקנה

כל אדם אשר הגיע לגיל פרישה זכאי לקבל מטעם הביטוח הלאומי קצבת זקנה. קבלת הקצבה ניתנת לנשים מעל גיל 65 ולגברים מעל גיל 70. מדובר בתשלום חודשי אשר עובר ישירות לחשבון הבנק שלכם, כאשר הקצבה עצמה מורכבת משני גורמים: קצבת בסיס ותוספות נלוות, כמו למשל קצבת נכות. יש לקחת בחשבון כי במידה ועבדתם מעל ל 10 שנים תוכלו לקבל תוספת של 2% לקצבה. לרוב, כחודשיים לפני שתצאו לפנסיה תקבלו מהביטוח הלאומי טופס אותו תידרשו למלא לצורך קבלת הכסף, אולם במידה ותחליטו להמשיך בעבודה ניתן לוותר את הקצבה במידה והמשכורת אותה תקבלו עולה על סכום הקצבה אשר נקבעה לכם. לא פעם אזרחים ותיקים לא מצליחים לממש את מלוא הזכויות, ועל כן ליווי מקצועי הוא הכרחי.

תעודת אזרח ותיק והטבות נלוות

המשרד לאזרחים ותיקים ישלח לכם את תעודת אזרח ותיק. מדובר בתעודה אשר מקנה לכם הנחות רבות, כולל הנחה בתחבורה ציבורית, כניסה מוזלת למוזיאונים ואתרי תרבות. במידה ולא קיבלתם את התעודה, ניתן לפנות באמצעות פקס או מייל למשרד וישלחו לכם את התעודה, כך שתוכלו לממש את זכותכם.

הנחה בארנונה

אזרחים ותיקים זכאים להטבות בתשלום הארנונה, והיא ניתנת לאחר הגשה של בקשה פרטנית למחלקת הגבייה בעיר/יישוב בו אתם מתגוררים. חלק מהערים בישראל מעניקות הטבות נוספות לאזרחים ותיקים, ולכן מומלץ לפנות למשרד הגבייה לצורך קבלת מלוא הפרטים.

 

 

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות