דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

יועץ מס

עסקים רבים המעוניינים לנהל בחוכמה את השקעותיהם הכספיות מעסיקים יועץ מס, אשר יהיה אמון על ניהול כספי החברה על פי חוקי המס בישראל וכן יעניק תמיכה, סיוע וייעוץ פיננסי בכל הקשור להליך קבלת החלטות באשר להזדמנויות עסקיות בתחום ההשקעות.

במאמר הבא, נסקור את תפקידו של יועץ המס וכיצד הוא יכול לסייע להרמוניה הפיננסית בחברה.

על תפקיד יועץ המס

יועץ מס הוא איש מקצוע, אשר סיים בהצלחה לימודי תעודה בתחום החשבונאות וייעוץ המס, הרשום בפנקס יועצי מס בישראל. יועץ המס אמון על מתן שירותים פיננסיים, כגון: החזרי מס לשכירים, ייעוץ כלכלי, עריכת דו"חות הכנסה שנתיים, דיווח לשלטונות המס, תיאומי מס, הצהרות הון, ייעוץ פנסיוני, חישובי שכר, ייעוץ בענייני מיסים, פתיחת תיקים במוסדות המס ועוד.

יועצי מס יכולים להשתלב בחברות ובעסקים עצמאיים כמו גם יכולים לפתוח משרד פרטי לייעוץ מס.

על פקודת מס הכנסה

הפעילות של יועצי המס בישראל מוסדרים בחוק על פי פקודת מס הכנסה. על פי פקודת מס הכנסה, יועץ מס הוא איש מקצוע הרשום בפנקס יועצי המס של ישראל ומחזיק ברישיון מקצועי בר תוקף. לפיכך, רק אדם העומד בכל התנאים העומדים בחוק, רשאי לייצג נישומים במשרדי המוסד לביטוח לאומי וברשות המסים בישראל.

על לשכת חשבונאים יועצי מס

כל יועצי המס בישראל מאוגדים בארגון מקצועי המכונה: לשכת חשבונאים יועצי מס בישראל. לשכת יועצי המס בישראל היא ארגון ציבורי מטעם אגף המיסים המייצג את בעלי תעודת יועץ מס בישראל והיא הכתובת המרכזית המספקת את הכלים הציבוריים והמקצועיים לכל חברי הלשכה.

מדוע להעסיק יועץ מס?

ראשית, כדאי לדעת כי מנהלי חשבונות אינם רשאים לייצג נושים מול רשויות המס ולפיכך, בעלי עסקים עצמאיים (לרבות: עוסקים פטורים, עוסקים מורשים ושותפים) זקוקים לשירותיו של יועץ מס מקצועי, שיהיה אמון על ניהול ספרי המס של החברה כמו גם לצורך קבלת סיוע מקצועי שוטף בתחום המיסים והפיננסים.

בעלי העסקים העצמאיים זקוקים ליועצי מס, לא רק לניהול מערכת הספרים, אלא בעיקר לצורך קבלת ייעוץ שוטף בעניני מיסים.

יועצי מס עצמאיים מסוגלים לרכז את מערכת החשבונות ולייצג מספר גדול של לקוחות.

איך בוחרים יועץ מס?

אם הנכם עוסקים מורשים והקמתם לאחרונה חברה עצמאית, אזי וודאי תזדקקו לשירותיו של יועץ מס מקצועי, אולם כיצד תוכלו לדעת אם בחרתם את איש המקצוע הנכון? ובכן, בדיוק לשם כך ריכזנו עבור הגולשים את הקריטריונים לבחירת יועץ המס המתאים.

  • יחסי אנוש – כמו בכל מקצוע שירותי, חשוב מאוד לשמור על יחסי אנוש חיוביים והדדיים בין יועץ המס לנושיו ולפיכך אנו ממליצים לכם לבחור ביועץ מס שלפני הכל חשובים לו יחסי האנוש ודרך ארץ עם לקוחותיו.
  • מקצועיות – יועצי מס מקצועיים הם יועץ הבקיאים ומעודכנים בכל חוקי המס הקיימים והחדשים, המסוגלים להעניק לנושיו סל רחב של שירותי מס איכותיים, חוקיים וזאת תוך עמידה בלוח זמנים לחוץ.
  • המלצות מלקוחות ומכרים– כמובן, כמו בכל מקצוע גם בתחום המס, אנו ממליצים לכם להעסיק יועץ אשר באמתחתו רשימה של לקוחות מרוצים וכן מאוד מומלץ לבחור ביועצי מס על פי המלצה של מכרים וחברים קרובים.
  • פגישת היכרות – לפני שאתם מחליטים להעסיק יועץ מס, חשוב מאוד לקבוע עימו פגישת היכרות ראשונית בכדי לסכם ולקבוע את חוקי העבודה, לוח הזמנים, אופי החברה ועסקיה וכן קבלת הצעת מחיר.
  • עלות השירות – כאמור, כל יועץ מס רשאי לקבוע מחיר שונה עבור סל השירותים שהוא מעניק, זאת בהתאם לניסיון שצבר בתחום, השכלתו, המוניטין שצבר במשך השנים והוותק המקצועי שלו. אל תתפשרו על שירותיו של יועץ מס רק בשל היותו זול, אולם דרשו הצעת מחיר הגיונית מיועץ המס המיועד.
  • שירותיות – יועץ המס הוא איש המעניק שירות. לפיכך, חשוב לבחור באדם מקצועי היודע לתת שירות איכותי, אדיב ומקצועי.
  • אמינות וסודיות – ייעוץ מס הוא תחום מאוד רגיש, החושף את איש המקצוע אל נבכי העניינים הכספיים של החברה לה הוא מעניק שירותים. לפיכך, אנו ממליצים לכם לבחור באיש מקצוע אמין וסודי.
  • זמינות – יועץ המס חייב להיות זמין ללקוחותיו ולנושיו, לפיכך אנו ממליצים לכם לבחור באיש מקצוע המעמיד לרשותכם מענה מקצועי 24 שעות ביממה.
  • ניסיון וותק במקצוע – כמו בכל תחום אחר בחיים ניסיון וותק מקצועי משפיעים על יעילות עבודתו של איש המקצוע שכן התנסה עם מגוון רחב יותר של לקוחות ועם טווח רחב יותר של אירועי מס.

לסיכום, אם ברצונכם לבחור יועץ מס אמין, יסודי ומקצועי היעזרו בעצות שצוינו במאמר זה.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות