דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

חשבות וניהול כספים

מי מטפל בנושא ניהול הכספים אצלכם בחברה? שירותי חשבות הם לא פינוק אלא הכרח להתנהלות נכונה בכל בית עסק, ארגון וחברה. חשבות שכר מעניקה שירות בנושא ניהול המשכורות של עובדי כל הארגון תוך כדי התייחסות לחובות ולזכויות של העובדים באופן שקול ונכון.

מה מבצע חשב שכר?

כאמור, שירותי חשבות מבצעים את העיבוד של תלוש השכר, מפיקים ומעבירים אותו לעובד בהתאם לחוזים שנחתמו עם כל עובד ועובד באופן אישי. חשב השכר מחויב גם לבצע דיווח שוטף על העברת הכספים לעובדים מול הרשויות הנדרשות. החשב אחראי גם על ניהול כספים השייך לעובד אבל לא לתלוש המשכורת באופן ישיר כגון הפרשות, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים וקופת גמל. מעבר לכל הכרוך בכספים אחראי החשב על הטיפול בתנאים הסוציאליים של כל עובד ומימושם, הווה אומר, יציאה לשירות מילואים, ימי חופשה, ימי מחלה, מתן חופשת לידה, מתן דמי אבטלה וכולי.

למי זה טוב?

ברור כי מי שמעסיק עובדים מומלץ שיעסיק חשב שכר כדי להתנהל נכון מול העובד באופן חוקי. אך מעבר לכך חשוב לקחת בחשבון כי חשב טוב יכול לגרום להתייעלות החברה ולעבודה נכונה בתחום הכלכלי ובכך לחסוך בעלויות ולקדם את הצלחת הארגון.

ככל שמספר העובדים גדל כך יכולתו של בעל העסק לעקוב אחר ההתנהלות מול העובד, קטנה. אין ספק כי חשב שכר מהווה יד ימינו של בעל העסק מול עובדיו בתחום הכלכלי ובתחום החובות והזכויות. שירותי חשבות מאפשרים למנהל ארגון להתנהל בשקט נפשי מול הרשויות ולשמור עצמו מפני תביעות מיותרות מצד עובדים בהווה ובעבר.

חשב שכר העובד נכון מאפשר גם את השמירה על יחסי עובד מעביד תקינים, נעימים ומלאי אמון. עובד שחש כי יש כתובת לפניותיו בתחום הזכויות שלו בתוך הארגון נרתם לעשייה ולהתנהלות מקצועית ונאמנה יותר לארגון.

האם אתה יכול להיות חשב מקצועי?

שירותי חשבות נסמכים על מנהלי חשבונות מורשים העוסקים בתחום. ידוע כי סעיף השכר בכל ארגון המעסיק עובדים הוא משמעותי ודומיננטי בעוגת התקציב. אדם הרואה עצמו כחשב מקצועי מהווה כוח אמין, בעל ניסיון ומומחה. על חשב השכר להיות מעודכן לגבי חוקים ועדכונים חדשים של רשויות המס וכמו כן להיות ערני להתנהלות הדינאמית של הארגון עצמו מבחינה כלכלית. האם אתה יכול לבצע זאת בהצלחה? אם כן "לך על זה" וגש ללמוד חשבות שכר.

אנשי מקצוע בתחום שירותי חשבות נדרשים לעמוד בבחינות בנושא הנערכות על ידי לשכת רואי החשבון. העוברים את הבחינה בהצלחה זכאים לתעודה מטעם הלשכה. בעלי עסקים אשר מעוניינים בחשב שכר יכולים להיעזר ברשימה שהלשכה מנפיקה.

חברה יכולה להעסיק חשב שכר העובד תחת החברה או להעסיק חשב שכר חיצוני. לרוב, חברות גדולות מעסיקות חשבים במשרה מלאה וחברות קטנות ובינוניות נעזרות באותם שירותי חשבות מקצועיים על ידי חשבים חיצוניים (לפעמים גם במיקור חוץ).

לעיון נוסף:

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות