דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

השקעות

אם אתם שוקלים לפתוח תיק השקעות בתקופה של כאוס כלכלי, מוטב שתשקלו היטב את צעדיכם הפיננסיים. כיום, קיימים מספר אפיקי השקעות המוצעים לציבור המשקיעים בישראל, כאשר לעיתים קרובות אין בידיהם את הכלים המקצועיים בכדי לנהל נכונה את תיק השקעות שלהם. השקעות רבות קרסו לנוכח המשבר הכלכלי העולמי, ולפיכך אנשים רבים בחרו שלא להשקיע את כספם לטווח הארוך. יחד עם זאת, ישנם משקיעים הרואים בתקופה זו הזדמנות פז לרווח עתידי מובטח באמצעות השקעות חכמות.

בין אם אתם נמנים עם הסוחרים הספקולנטים ובין אם אתם נמנים עם הסוחרים הסולידיים, מוטב שתבחרו בבית השקעות בעל וותק ומוניטין, שינהל את השקעות שלכם בצורה מקצועית, שקולה ונכונה. אם ברצונכם לדעת כיצד לבחור נכונה את בית השקעות המתאים לכם, קראו את המאמר הבא, ותוכלו לצאת נשכרים.

מהן השקעות?

ההגדרה המקצועית למונח השקעות היא קנייה של מוצר פיננסי מסוים מתוך מטרה לייצר באמצעותו רווח עתידי ולאורך זמן. באופן כללי, אנו מבחינים במספר סוגים של מוצרים פיננסיים המיועדים עבור השקעות, לרבות: השקעות נדל"ן, השקעות במניות, השקעות בקרנות והשקעות בחברות.

בחלוקה גסה ניתן לזהות שני סוגים של השקעות:

 • השקעות מניבות רווח - אלו הן השקעות המניבות רווח עתידי כתוצאה מתשואה או ריבית החלה עליהם, כך שכשמגיעים למועד המכירה, ההשקעה מניבה את הערך שצברה, ממש כמו מניות.
  • השקעות מניבות הכנסה שוטפת – אלו הן השקעות המניבות לנו הכנסה קבועה ושוטפת, ממש כפי שהדבר בא לידי ביטוי בהשקעה בנכסי נדל"ן, המאפשר לבעל הנכס לקבל שכר דירה חודשי קבוע מן הדיירים החוכרים את הדירה. כמו כן , השקעה בנדל"ן בארה"ב היא אופציה מאוד פופולרית לאחרונה בקרב הרבה ישראלים. חברות כמו פסיפיק הולדינגס נותנות מענה אטרקטיבי מאוד להשקעה בנדל"ן בארה"ב וכמו כן גם נותנות מענה של אחזקת הנכס עצמו לכל תקופת ההתקשרות. לעוד מידע אודות השקעות בנדל"ן בחו"ל באמצעות פסיפיק הולדינגס

מעבר לכך, חשוב להבין כי השקעות כרוכות בנטילת סיכון, ומטרתן הסופית היא להטיב את המצב הכלכלי של האדם. כאמור, רמת הסיכון תלויה בהכרח באפיק השקעות הנבחר.

אילו אפיקי השקעות קיימים בשוק ההון?

בשוק ההון קיימים תשעה אפיקי השקעות, והם:

 • מק"מ - זהו מלווה סחיר קצר מועד של בנק ישראל, המונפק למשך תקופה מסוימת של שלושה, שישה או שנים עשר חודשים. יתרונו של המק"מ טמון ברווח הכספי המובטח לבעליו בעת מועד הפירעון, ואילו חסרונו היחידי הוא כי מי שבוחר להשקיע במק"מ, חייב לדעת איפה הכי כדאי לו להשקיע את כספו.
  • פיקדונות – זוהי למעשה הפקדה פשוטה של סכום מסוים של כסף בבנק מסחרי המיועד לטווח קצר, ארוך או בינוני. כאשר הרווח או התנובה המגיעה מן הריביות השונות המשולמות לבעל הפיקדון בתום התקופה או במהלכה. היתרון של אפיק זה מצוי כמובן בעובדה כי מדובר בהשקעה נזילה ובטוחה אשר איננה כרוכה בנטילת סיכונים מיותרים.
   • *קרנות נאמנות – אלו הן השקעות הנערכות בין משקיעים המחזיקים בניירות ערך זהים ומטרה משותפת אשר מעוניינים להניב רווחים משותפים מהקרן. לכל קרן נקבעת מדיניות השקעה מוגדרת, הניתנת לשינוי בתקופות מסוימות, והכול תחת ניהולו של מנהל הקרן. יתרונה המובהק של השקעה בקרנות מצוי בעובדה כי היא עשויה להתאים לכל אדם החפץ להרוויח אך אין ברשותו את הידע והזמן להשקיע. חסרונה טמון בעובדה כי היצע קרנות הנאמנות הינו רב כמו גם טווח הסיכון וכתוצאה מכך עשוי להקשות על הבחירה בקרן הנכונה, ולכן מומלץ לפנות ליועץ השקעות.
   • *קרנות השתלמות וקופות גמל – קרנות השתלמות הן חיסכון לטווח בינוני, אשר בזמן פידיונן ניתנות לשימוש לכל מטרה שהיא, ואילו קופות גמל הן חיסכון לטווח ארוך הניתנות לפידיון אך ורק בעת היציאה לגמלאות. היתרון של אפיקי השקעה אלו, הוא הטבת המס הניתנת ללקוח, ואילו החיסרון העיקרי שלהן הוא כי אין ללקוח אפשרות לפדות את הכסף, אלא במועד פרעונם.
   • *השקעות במניות – מדובר בהשקעה בניירות ערך, המקנים לקונים זכות להשתתף בהון של החברה. היתרון הוא כי יש באפשרות המשקיע להרוויח כסף רב בבוא היום בעת מכירת מניותיו, ומנגד מדובר בסיכון רב, העשוי להיות יקר מדי, במידה ולא מבצעים השקעה חכמה.
   • *אג"ח – השקעה באגרות חוב ממשלתיות או פרטיות היא למעשה מעין תעודת התחייבות הניתנת על ידי חברות או על ידי הממשלה עצמה, להחזר של סכום כסף מסוים בתמורה לריבית מסויימת. אג"ח ממשלתי הוא בעל סיכון נמוך יותר ותשואה קטנה, ואילו אג"ח של חברות הינו מסוכן יותר, ולפיכך בעלת תשואה גדולה יותר.
   • *ניהול תיק השקעות – זוהי אופציה לניהול השקעות כספיות באמצעות מנהל תיקים מקצועי, המרכיב ללקוח את אפיקי ההשקעה המתאימים לו וברמת הסיכון בה הוא מעוניין. היתרון העצום הוא כי מדובר באיש מקצוע המנהל את כספך, ואילו החיסרון הוא כי מדובר בהעסקת איש מקצוע הכרוכה בדמי ניהול.
   • *אופציות – אופציות הן למעשה כלי פיננסי המקנה למחזיק האופציה, את האפשרות לסחור עמן בהתבסס על מחירן העתידי. השקעות מסוג אופציות הן המשתלמות ביותר.
   • *קרנות גידור – מדובר בהשקעה של כסף באפיקים פיננסיים ייחודיים ובלתי מסורתיים, ולכן אינם מומלצים למשקיע המתחיל.

מיהם הגופים העוסקים בניהול תיקי השקעות?

ישנם שני גופים העוסקים בניהול תיקי השקעות והם:

 • קרנות נאמנות - אלו הם תיקי השקעות בעלי הרכב מוגדר, בהם כל משקיע רשאי לקנות תעודת השתתפות בקרן.
  • מנהלי תיקים – זוהי למעשה קבוצה האמונה על התאמת תיקי השקעות פרטיים על פי צורכי הלקוח, ופועלת באמצעות חברי בורסה.

טיפים מנצחים בנושא השקעות

אם אתם רוצים להרוויח "ביג טיים" אתם צריכים לדעת איפה וכמה להשקיע. לפיכך, אספנו עבורכם מספר טיפים מנצחים בנושא השקעות ולהעניק לכם את הכלים הבסיסיים באומנות השקעות.

 • ראשית, עליכם להחליט האם אתם מתכוונים ללכת על השקעות לטווח הקצר או הארוך, שכן במידה ואתם מחפשים לעשות מכה מהירה של כסף, אזי השקעה בנדל"ן איננה ההשקעה הנכונה עבורכם.
 • שנית, הגדירו איזה טיפוס השקעות אתם? האם אתם תחרותיים ושאפתניים או רגועים וסבלניים? שכן, השקעות במניות דורשות מן המשקיע סבלנות רבה ועצבים חזקים.
 • שלישית, קבעו לעצמכם סכום השקעות מוגדר, אשר ממנו לא תחרגו, וכך תחסוכו הפתעות לא נעימות, העשויות להתרחש לנוכח ירידה פתאומית של מניות הבורסה.
 • רביעית, כל מי שלמד מבוא לכלכלה א+ב באוניברסיטה או במכללה יודע כי כל שינוי פוליטי, חברתי ומדיני עשוי לשנות את פני הכלכלה, ולפיכך במקרה של השקעות בבורסה, ידע הוא כוח המתרגם לכסף. לכן, שימרו על קשר מתמיד עם עיתוני הכלכלה והפוליטיקה בכללותה, ואם תהיו מספיק חכמים תוכלו לדעת מתי לקפוץ על הזדמנויות ומתי לברוח מסיכונים.
 • במידה והחלטתם לפתוח תיק השקעות, פזרו את הסיכונים וכך תגדילו את סיכוייכם לרווחים גדולים. כלומר, פזרו את כספי ההשקעה בין מגוון אפיקי השקעות, לרבות: השקעות באג"ח, השקעות במניות בארץ, השקעות במט"ח, השקעות במניות בחו"ל ועוד.
 • השקיעו במחקר, לעולם אל תשקיעו במניות רק בהסתמך על הרגשתכם הפנימית, אתם עלולים להפסיד את כל כספיכם בגין "תחושות בטן".
 • תפעלו בזהירות, סבלנות וקור רוח, בכל הקשור לנושא השקעות, שכן הבורסה איננה חוף מבטחים.
 • בדקו כל מקרה לגופו, ולעולם אל תעבדו בשיטתיות המסתמכת על "מוסכמות או חוקים" כשזה מגיע לתחום של השקעות.
 • אם בתחום של השקעות עסקינן, אל תשכחו כי כסף משתלם יותר מאחוזים.

לסיכום, אם יש בכוונתכם להרוויח כסף באמצעות השקעות, יישמו את הכללים הפשוטים הללו וקוו כי תיק השקעות שלכם יניב פרי.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות