דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

השקעה כספית בחברות סטארט אפ ישראליות

השקעה כספית בחברות סטארט אפ ישראליות

לאחרונה נמכר סטארט אפ ישראלי בסכום של מאות מיליוני דולרים. זה כבר לא משהו נדיר במיוחד ובכל זאת, עדיין לא בכל יום מתבצע אקזיט מרשים של 400 מיליון דולר של חברה שהוקמה רק לפני כ-4 – 5 שנים. הפעם זו חברת IntSights שהניבה למשקיעים תשואה מרשימה ביותר וזו לא הדוגמא היחידה. התובנות הבאות יעזרו למי שרוצה לבצע השקעה כספית נבונה, מבלי לקחת סיכון גדול מדי.

מה חשוב לדעת לפני ההשקעה

כמו בהשקעה בשוק ההון, צריך להביא בחשבון שיש המון אפשרויות. מאחורי כותרות על גאות או לחילופין על מפולת, תמיד יהיו כאלה שיצליחו יותר ויהיו גם אפשרויות שיניבו למשקיעים תשואת יתר (או לחילופין, יניבו הפסד). לכן הכלל הראשון לפני כל השקעה כספית היא לבחון חלופות. לרוב, צריך לבדוק כמה אפשרויות של חברות סטארט אפ ישראליות לפני שמחליטים להיכן ראוי להפנות את ההשקעה. אך יש עוד כלל – לעולם אי אפשר לדעת מראש מתי הסטארט אפ יממש את הפוטנציאל ומתי לא. לפיכך, נציג עוד כמה כללי עזר חשובים.

בדקו מיהם המשקיעים האחרים

לפני כל השקעה בסטארט אפ ישראלי חייבים להכיר היטב את היזמים ואת צוות הפיתוח, אם הוא כבר קיים. אך אם אין לכם דרך לבדוק בעצמכם עד כמה הרעיון עשוי לעבוד או מהם היכולות של צוות הפיתוח, יש דרך לבצע השקעה כספית בחברות סטארט אפ ישראליות בצורה שמקטינה מאוד את אי הוודאות. השתדלו לבדוק מיהם המשקיעים האחרים שמתעניינים, בהנחה שאתם לא המשקיעים היחידים. ככל שמשקיעים נוספים הם בעלי ידע בתחום הזה או שיש להם קבלות מהצלחות של אקזיטים קודמים, סיכויי ההצלחה עולים. פחות צריך להתרשם משמות של סלבריטאים, אם אין להם ידע מיוחד או ערך מוסף. לעומת זאת, משקיעים "סדרתיים" שידועים בהצלחות קודמות ויודעים "להריח" הצלחות, בהחלט שווה ללכת אחריהם.

מהי השקעה כספית מפוזרת

סקר שפורסם לאחרונה מגלה שמבקרה הטוב, רק 20 – 25 אחוזים מסטארט אפים מגשימים את כל התקוות שהושקעו בהם. סטארט אפ שלא מצליח, עלול לגרום למחיקת כל ערך ההשקעה אחרי שנתיים, שלוש או ארבע שנים. מכיוון שכך, דרך טובה מאוד להפנות השקעה כספית ועדיין לישון טוב בלילה היא לנקוט במדיניות של פיזור סיכונים.

השקעה כספית מפוזרת בעצם אומרת שאת הכסף שאתם רוצים להשקיע תפנו לכמה סטארט אפים במקביל. אם אתם מאמינים במגזר מסוים, תוכלו להפנות את כל סך ההשקעה לאותו מגזר, אך לכמה חברות שונות. אם אתם רוצים לפזר סיכונים באופן אחר, תוכלו להשקיע בסטארט אפים בכמה מגזרים שונים. ועכשיו טיפ חשוב והצעה לסיום – אל תשקיעו כספים שיגרמו לכם אובדן חסכונות חיוניים. רק אם תוכלו להתקיים בכבוד במידה וחלילה ההשקעה תימחק, תוכלו להשקיע (ולהצליח) בראש שקט.

 

 

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות