דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

השוואת קרנות פנסיה

אם אתם נמצאים לפני בחירה של קרן פנסיה, תשמחו לדעת שזהו השלב האחרון בה: השוואת קרנות פנסיה. זהו כלי שמאפשר לכם לדעת האם הבחירה שעשיתם נכונה, האם הקרן צפויה לתת תשואה גבוהה מספיק על ההשקעה והאם היא בכלל בטוחה להשקעה. לא ידעתם שכל אלו הם חלק מהשיקולים בבחירת קרן הפנסיה? כדאי שתמשיכו לקרוא.

בחירת קרנות פנסיה לא נעשית בעיניים עצומות

ואת זה, לצערנו, רבים לא יודעים. כאשר בוחרים קרן פנסיה שתצבור את כספכם עד לפנסיה עצמה, חשוב לדעת כיצד ומה בדיוק לבחור. משמע: אל תעשו זאת בעיניים עצומות או בשיטת ה'אנ-דן-דינו'. יש דברים שחשוב שתדעו לגביה, לפני שאתם בוחרים.

החשוב מכל הוא לדעת, באמת ובתמים, שהחוק מאפשר לכם לבחור את קרן הפנסיה בה תשקיעו את כספכם. אפילו אם מדובר בקרן פנסיה לשכירים, אשר מחצית מהכסף שמועבר אליה ויותר מזה מגיע מהמעביד, זה עדיין הכסף שלכם ואתם צריכים לדעת מה נעשה איתו.

לכן, אם אתם מצטרפים לעבודה חדשה או שרק עכשיו 'התעוררתם' ואתם כבר חוסכים לפנסיה דרך העבודה במשך מספר שנים, עליכם לבצע השוואת קרנות פנסיה ולוודא שאתם זוכים לטוב ביותר שמגיע לכם. כן, גם אם הקרן קיימת כבר שנים, עדיין תוכלו לבחור להחליפה באחת אחרת – כשאתם 'נודדים' עם כל הכסף אליה.

השוואת קרנות פנסיה באתר ביזפורטל

מה נותנת לכם השוואת קרנות פנסיה?

למעשה, מדובר בכלי שמאפשר לכם לגלות את טיב הביצועים של כל קרן. ישנן בישראל הרבה מאוד גופים אשר מציעים לכם חסכונות לקרנות הפנסיה ופשוט לא אפשרי לבדוק אותן אחת אחרי השנייה. השוואה מקצועית תעשה עבורכם את העבודה.

ההשוואה מאפשרת לפלח את כל קרנות הפנסיה על פי קטגוריות שונות ולהשוות את הביצועים שלהן. ומה הם אותם ביצועים? התשואה שתקבלו תמורת השקעה בקרן. השוואת קרנות פנסיה למעשה מציגה בפניכם את הפוטנציאל של אותה קרן להביא לכם תשואה גבוהה על הכסף שאותו אתם חוסכים. כי קרן פנסיה אינה חיסכון רגיל.

קרנות פנסיה הן אפיקי השקעה לכל דבר

קרנות הפנסיה הן למעשה אפיקי השקעה לכל דבר. מנהלי הקרנות הללו פועלים יום יום להשגת תשואה גבוהה יותר של הקרן, מה שיביא לרווחים גדולים יותר עבור כל חוסך (וגם עבור אותם מנהלים, בסופו של דבר, אשר 'גוזרים' את הרווחים שלהם בין היתר כאחוז מהכספים שבקרן).

קרנות הפנסיה נחלקות לשני חלקים מבחינה זו: 30% מושקעים באג"ח 'בטוח', שבו התשואה ידועה וברורה, בכדי להעניק לקרן יציבות ובסיס מוצק. 70% מהכספים מושקעים בכל מיני אפיקים בהם בוחרים המנהלים, בהתבסס על ידע וניסיון בשוק ההון, במטרה להשיג את התשואות הגבוהות ביותר.

עכשיו אתם מבינים עד כמה חשוב לבצע השוואת קרנות פנסיה מבעוד מועד? רק כך תדעו עד כמה הקרן שבה החלטתם לבחור, או זו שהומלץ לכם עליה, תועיל לכם ותביא לכם את הרווחים הגבוהים ביותר, ביחס לסכום שאותו אתם משקיעים.

השוואת קרנות פנסיה תאפשר לכם לדעת מה עשתה הקרן בשנה האחרונה, וכן מה היא עשתה בשנים האחרונות – כדי לדעת האם ההישגים שרשמה, נניח, בשנה האחרונה, הם עקביים או חד פעמיים. תוכלו גם לבדוק אותה אל מול מדדי שוק ההון, כדי לגלות האם התשואה שהיא מציעה נמצאת בניגוד לכוחות השוק או בהתאם אליהם. לשתי האפשרויות הללו יש משמעות רבה בבחירת הקרן הטובה ביותר.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות