דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

המרת מטבע חוץ

בחברות עסקיות רבות מבצעים המרת מטבע חוץ לצרכי ייבוא. מדובר בפעולה שמתבצעת בדרך כלל בבנק, שבה רוכשים מטבע חוץ של מדינה או של יבשת מסוימת.

עסקי יבוא

יבואנים ישראלים מייבאים סחורות ממדינות שונות בעולם ולאחר מכן משווקים אותן כאן בארץ. לצורך כך הם מנהלים קשרי חוץ ענפים עם ספקים רבים ובהתאם לצורך שלהם הם מזמינים מהם פריטים שונים כמו מכוניות, מוצרי חשמל, מזון, תרופות ועוד מוצרים רבים נוספים.

בהתאם להסכמי המסחר של חברת הייבוא עם כל אחד מהספקים מתבצעים התשלומים. יש מקרים שבהם היבואן הישראלי משלם מראש עבור כל המשלוח ורק לאחר מכן מתחיל הליך הייצור ויש מקרים שבהם רק כאשר הסחורה מוכנה, מועבר התשלום.

המרה של מטבע חוץ

אין זה משנה מתי משלמים לספק בחו"ל, בשני המקרים יש להעביר לספק כסף במטבע שבו פועלים במדינה זו. אם היבוא הוא מאחת ממדינות אירופה התשלום יהיה ביורו, מאנגליה בפאונד, מארה"ב בדולרים וכו'

לכן לצורך העברת הכספים מעת לעת לגורמים השונים, החברה פותחת חשבון מטבע חוץ בבנק ובאמצעותו מתבצעות המרות שונות. פעם ממירים כספים משקלים למטבע היפני, פעם לדולרים, ליורו וכו'. עבור ביצוע המרות משלם כל עסק עמלות שונות לבנק שהן נגזרת של סכומי ההעברות. מדובר בעמלות שהן גבוהות ולכן הן מייקרות את כל תהליך הייבוא.

כספים זרים בחשבונות הבנק

יש חברות ישראליות שמקבלות כספים מלקוחות בחו"ל במטבע זר. הן חוסכות את הכספים הללו בחשבונות מט"ח. אם יש להם לדוגמה סכום כסף נכבד ביורו והם זקוקים לסכום דומה כדי להעביר לארה"ב, ההעברה אמורה להיות בדולרים. אם אין להם מספיק כסף על פי משלוח היבוא, הם מבצעים המרה כפולה מיורו לדולרים. תהליך מסוג זה הוא יקר ולכן הוא מוסיף סכום נכבד לעלויות הייבוא.

דרך חדשנית להמרת מט"ח

אחת השיטות החדשניות והמפתיעות עבור המרת מטבע חוץ היא על ידי חברה שמבצעת המרת מטבעות עבור לקוחות ישראלים באמצעות חשבונות בנק ווירטואוזיים שהם פתחו בכל העולם. בדרך זו היבואן הישראלי מבצע המרה בשקלים לחשבון הבנק של חברת שירות ייחודית זו. לאחר מכן החברה משלמת לספק בחו"ל סכום בעל ערך כספי זהה במטבע המקומי שקיים במדינה זו. זוהי שיטה מעולה של המרת מטבע חוץ והיא יוצרת חיסכון משמעותי ביותר בעלויות הנלוות של הייבוא, כיוון שיש על פעולה זו עמלה אחת מינורית שהיא ידועה מראש.

הוצאות צפויות ולא צפויות

לכל חברה יש הוצאות רבות ובאופן טבעי היא מנסה לצמצם אותם ככל האפשר. העמלות על המרה של מטבע חוץ הן גבוהות ולכן הלקוח מתמודד מול הבנק ומבקשה הפחתה של העלויות, כדי שהעלויות של הייבוא שמועמסות על הצרכן יהיו פחותות, או לחלופין נעזרים בשירותים החדשניים.

 

 

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות