דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

הלוואות פרטיות

הלוואות פרטיות משחקות תפקיד חשוב בכלכלה המודרנית, כיוון שהן מאפשרות לשוק לנוע קדימה. יחד עם זאת, כאשר אין פיקוח אחראי על שוק ההלוואות, הדבר עשוי להיות כחרב פיפיות ולגרום נזק חמור לשוק הכלכלי.

כיום, ישנם גופים חוץ בנקאיים, המאפשרים לאנשים פרטיים לקחת הלוואה פרטית לכל מטרה ובתנאים סבירים, כגון: מימון רכישת דירה או כיסוי חובות.

במדריך הבא תוכלו לקבל את המידע המקיף בנושא הלוואות פרטיות.

מהן הלוואות פרטיות?

הלוואות פרטיות הן הלוואות חוץ בנקאיות, הניתנות לאדם פרטי מגוף פיננסי פרטי, לטובת מימון צרכיו האישיים (רכישת דירה, רכישת רכב, החזר חובות ועוד). באופן כללי, הלוואה פרטית נלקחת מסיבות, כגון: מצוקה כלכלית או מימון רכישות גדולות.

בשונה מהלוואות הבנק, תנאי ההחזר של ההלוואות הפרטיות הינם קשים יותר, כיוון שמדובר במסלול הלוואות בריבית גבוהה במיוחד.

מהו גובהן של ההלוואות הפרטיות?

בשונה מהלוואות הניתנות לבעלי עסקים, הרי שגובה סכומי ההלוואות הפרטיות הינו נמוך בצורה משמעותית, ולכן נע במרבית המקרים בין אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפי שקלים. במקרים קיצוניים, סכום ההלוואה הפרטית יגדל, במידה והלווה הפרטי מעמיד מול ההלוואה ערבויות ביטחוניות גבוהות, כגון: נכסי דלא ניידי. בדרך כלל, ההלוואות הפרטיות, נלקחות לצורך מימון של רכישת דירה או רכב.

מאילו גופים ניתן לקחת הלוואות פרטיות?

כיוון, שהלוואות נחשבות לחלק בלתי נפרד מן הכלכלה המודרנית, שוק ההלוואות הוא שוק תחרותי המורכב מגופים פיננסיים רבים, כדוגמת: הלוואות בנקאיות, הלוואות גמ ח, הלוואות שוק אפור, הלוואה פרטית מחברות כרטיסי אשראי, הלוואות ממקום העבודה, הלוואות מחברות הביטוח (על חשבון קרן פנסיה וקופות גמל) וגופים פיננסיים נוספים.

איך ניתן לקבל הלוואה פרטית?

כל גוף פיננסי המציע הלוואות פרטיות לאזרחים פרטיים, מתנה את מתן ההלוואה ללווה בעמידה קריטריונים ספציפיים, אשר יבטיחו כי הלווה, יוכל לעמד בתשלומי ההחזר של ההלוואה בזמן. לפיכך, במרבית המקרים, הגוף המלווה דורש את עמידתו של הלווה בקריטריוני הסף הבאים, לצורך קבלת הלוואה פרטית:

*

  • עבודה קבועה – אדם המעוניין לקבל הלוואה פרטית, מגוף פיננסי חוקי, חייב להוכיח כי הוא מחזיק במשרה חודשית קבועה, עם הכנסה מסודרת.
  • משכורת חודשית קבועה - הלוואה פרטית ניתנת לאנשים בעלי הכנסה חודשית קבועה (משכורת), כאשר ישנם מקרים קיצוניים בהם ניתן להעניק הלוואה בהתבסס על חסכונות או נכסים משמעותיים.
    • ערבים – בכדי לקבל הלוואת אקספרס מגוף פיננסי, על הלווה להעמיד שני ערבים, אשר יהיו מחויבים להחזר ההלוואה, במקרה והלווה לא יעמוד בתשלומי החזר ההלוואה.
      • *אמינות – פרמטר נוסף בו נדרש הלווה לעמוד, הוא קריטריון האמינות. אמינות היא תכונה אשר איננה ניתנת לכימות, ולכן היא תיבחן בהסתמך על היסטוריית ההלוואות של הלווה, בהתאם לרקע האישי שלו, הוותק שלו בעבודתו וכן בהתאם למידת הביטחון והטיעונים שיציג בפני הגוף המלווה.

לאילו מטרות ניתן לקחת הלוואות פרטיות?

באופן כללי, הלוואות פרטיות ניתנות לכל מטרה וצורך, כל עוד מדובר במטרה חוקית. יחד עם זאת, הלוואות פרטיות אינן מיועדות למטרות של הקמת עסק חדש, כיוון שסכום ההלוואות הפרטיות וגובה הריביות, איננו מתאים למטרות עסקיות. על כן, אם ברצונכם להקים עסק חדש, עליכם לפנות לגופים המעניקים הלוואות לעסקים.

באיזה מסלול הלוואה כדאי לבחור?

אם החלטתם לקחת הלוואה פרטית, מוטב לבחור במסלול המציע תנאי החזר סבירים ונוחים, כאשר בדרך כלל, הלוואה פרטית ניתנת במסלולים צמודי מט"ח (דולריורו), צמודי מדד, צמודי ריבית ועוד.

לסיכומו של עניין, אם אתם זקוקים למקורות מימון מיידיים, ואין ביכולתכם לקבל הלוואה בנקאית, תוכלו לפנות לגופים פיננסיים פרטיים ולקבל הלוואות פרטיות לכל מטרה.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות