דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

היטל השבחה - להרחבת מרפסת

בצל נגיף הקורונה, לא מעט ישראלים מחליטים לשנות ולהרחיב את המרפסת. אם גם אתם מעוניינים לעשות זאת, חשוב להבין כי מדבור בהליך אותו יש לבצע בצורה מסודרת. במדריך זה נציג את כל האלמנטים החשובים אשר יאפשרו לכם לעשות את זה נכון, ובאופן חוקי.

 

משדרגים את המרפסת? אלו הצעדים הנדרשים

שדרוג מרפסת מהווה פרויקט בסדר גודל משמעותי ביותר, וזאת בשל האישורים הנדרשים. למעשה, אם החלטתם להרחיב את המרפסת עליכם קודם כל לפנות לייעוץ מקצועי מצד הנדסאי או אדריכל, וזאת בכדי לבחון את תוואי השטח ובהתאם לכך לקבוע את גודל ההרחבה אותה תרצו לבצע. שימו לב כי הרחבה של המרפסת מעלה באופן משמעותי את ערך הדירה, כאשר ע"פ ההערכות מדובר על בין 5%-15% עלייה בערך הנכס בעקבות ביצוע ההרחבה. זה הזמן להסביר כי כל רשות מקומית היא זו שאחראית על אישור הרחבה של מרפסת, ולכן לאחר הגשת הבקשה ובמידה והיא תאושר תידרשו לשלם היטל השבחה – תשלום אותו נדרש לשלם לוועדה אשר אישרה את תוכניות הבנייה, בשל אותה עלייה בערך הדירה כפי שציינו.

 

מהן העלויות של הרחבת המרפסת?

עלויות של הרחבת מרפסת יכולות להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, הן בשל היטל ההשבחה אותו תידרשו לשלם והן בשל הייעוץ המקצועי אותו תצטרכו לקבל לצורך קבלת האישורים הרלוונטים. משום כך, מומלץ ליצור קשר עם אדריכל מקצועי אשר ידע לספק לכם את המענה הנדרש הן מבחינת התכנון והן מבחינת הגשת הבקשות הרלוונטיות לרשות המקומית. שימו לב כי על מנת לעשות את התהליך נכון, יש להגיש תכנית בנייה וקונסטרוקציה וכן לדאוג כי התוכנית עומדת בתקני הבנייה. לא פעם תידרשו לשלם גם בעבור ייעוץ משפטי, בשל התנגדות מצד השכנים. על כן, יש לקחת בחשבון כי מדובר בפרויקט ארוך טווח אותו יש לבצע בצורה מסודרת ומושכלת מבחינה תקציבית כמו גם מבחינת ביצוע ההליך המשפטי והתכנוני בצורה שקופה.

 

סוגים של מרפסות אותן מומלץ להכיר רגע לפני תחילת ההרחבה

לאחר שקיבלתם את האישור, ניתן יהיה להתחיל בפרויקט ההרחבה אשר לוקח לרוב בין מספר ימים לשבוע ימים, בהתאם לשיטת הבנייה. כיום נהוג לנקוט בשתי שיטות מרכזיות: בניית רטובה הכוללת חפירה של עמודים עשויים מבטון או בנייה יבשה הכוללת התקנה של פלדה מוכנה בשילוב של בטון. שיטה רטובה נחשבת לשיטה איכותית יותר בשל התקנה מהירה במיוחד, ואילו שיטה רטובה היא שיטה בה משתמשים לרוב בשל העלויות הזולות. על כן, בתהליך של הרחבה מומלץ ליצור קשר עם אנשי מקצוע בעלי המלצות מוכחות בתחום, וזאת לצורך בנייה נכונה ובטיחותית. חברת בנייה תדע להעניק לכם לא רק מענה מהיר לצרכים, אלא גם אחריות מלאה בגין העבודה לצורך הרחבה.

 

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות