דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

החזר מס לשכירים - איך מקבלים ואילו מסמכים נדרשים?

 החזרי מס הם כספים אותם תוכלו לקבל ממס הכנסה, בעקבות תשלום מס גבוה מכפי שהייתם צריכים לשלם בפועל. מדובר בתהליך אשר בעבר היה מורכב מאוד, אולם כיום ניתן לבצע אותו בקלות. כיצד? במדריך זה נציג את כל הפרטים.

החזר מס: כך תוכלו לקבל את הכספים האבודים ממס הכנסה

כל שכיר במדינת ישראל מחויב לשלם תשלום מס אשר הוא נגזרת מהמשכורת אותו הוא מרוויח. גובה המס משתנה בהתאם למדרגות שכר אותו קבע מס הכנסה, אולם לא פעם קורה ששכירים משלמים סכומים גבוהים מכפי שנדרשנו, וכתוצאה מכך נוצר פער עליו יש לגשר באמצעות החזר מס לשכירים. החזר מס לשכירים הוא למעשה פרוצדורה אותה מומלץ לבצע בסיוע של חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, וזאת בשל הסבך הבירוקרטי הכרוך וכן הטפסים אותם יש למלא. באמצעות חברה מקצועית תוכלו קודם כל לבדוק האם אתם זכאים להחזר, ובמידה וכן מהו הסכום אותו תוכלו לקבל. חשוב לזכור כי ניתן להגיש את הבקשה עד 6 שנים רטרו, כאשר להחזר אותו תקבלו מוצמדים ריבית והצמדה בגובה של 4%.

איך מקבלים את ההחזר?

על מנת לקבל את החזר, עליכם להגיש בקשה להחזר מס דרך פקיד השומה. המסמכים הנדרשים הם טופס 135 וטופס 106. במידה ויש ברשותכם מסמכים רלוונטיים נוספים, יש לצרף אותם לבקשה. שימו לב כי במידה ואתם מעוניינים לקבל החזר מס בעבור יותר משנה אחת, יש להגיש בקשה בעבור כל שנה בנפרד. נוסף לכל בקשה נדרש לצרף גם אסמכתא בנוגע לחשבון הבנק העדכני, לצורך הפקדה במידה ואכן נמצא כי אתם זכאים לקבלת ההחזר.

מדוע חשוב ליצור קשר עם חברה מקצועית לצורך קבלת החזר?

אחד הקשיים המשמעותיים אשר עומדים בפניכם הוא מילוי הטפסים, ואיתור טפסים רלוונטים מטעם המעסיק לצורך קבלת ההחזר. כל טעות במילוי הטפסים (כאמור, טופס 135 וטופס 106 אותם ניתן להוריד דרך האתר הרשמי של רשות המיסים) עלול להוביל לעיכוב בהליך, ולכן דרך חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום תוכלו לקבל ליווי מקצועי ואישי אשר נועד לקצר את ההליך בהקדם ולהוביל למימוש זכותכם לקבלת החזר. במידה ואכן נמצא כי מגיע לכם החזר, הכסף יועבר לחשבון הבנק שלכם בפרק זמן של שנה עד שנתיים לכל היותר, תלוי מהיום שבו נערכה שומה או בהגשת דו"ח. לסיכום, מדובר בהליך אשר יכול להעניק לחשבון הבנק שלכם תוספת של בין מאות לאלפי שקלים, וע"פ ההערכות עשרות אלפי שכירים כבר החלו לבדוק את זכאותם לצורך קבלת החזר, ורבים נוספים קיבלו. ומה איתכם? זה הזמן לבדוק את זכאותכם ולהגיש בקשה לצורך קבלת החזר מס אשר מגיע לכם כחוק ולאור תשלום גבוה של מס אותו לא נדרשתם לשלם.

 

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות