דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

בנקים למשכנתאות

התחרות בשוק המשכנתאות גברה בשנים האחרונות, זאת לנוכח העלייה במספר בנקים למשכנתאות בישראל. המלחמה שנוצרה בקרב בנקים למשכנתאות על ליבו של הצרכן, תרמה להצגת ריביות אטרקטיביות יותר ללווים ולגמישות יתרה כלפי דרישות הלווים מצד בנקים למשכנתאות בישראל. הבחירה בבנק למשכנתאות מתאים היא בחירה קריטית ולא פשוטה, הכרוכה בעריכת סקר שוק נרחב במגוון בנקים למשכנתאות בישראל, וזאת בכדי לקבל את תנאי המשכנתא הטובים ביותר.

מהו בנק למשכנתאות?

בנק למשכנתאות הוא למעשה בנק אשר קיבל גושפנקא מלאה מהמדינה להעניק משכנתאות לאזרחי ישראל. תחת המושג בנקים למשכנתאות נכללים בנקים מסחריים, בנקים למשכנתאות ייעודיים וגם חברות ביטוח.

אילו בנקים למשכנתאות יש בישראל?

בארץ פועלים מוסדות בנקאיים רבים המספקים משכנתאות לאזרחים ישראליים, לרבות הבאים:

 • בנקים למשכנתאות ייעודיים - בנקים למשכנתאות ייעודים הם בנקים המתמחים אך ורק בהענקת הלוואות משכנתא ללקוחות. בין מגוון הבנקים למשכנתאות, ניתן למצוא את בנק משכן, בנק אדנים, הבנק הבינלאומי למשכנתאות, בנק לאומי למשכנתאות ודיסקונט משכנתאות.
  • בנקים מסחריים – מדובר בבנקים רגילים המספקים בסל השירותים ללקוחותיהם גם משכנתאות, כדוגמת: בנק מזרחי טפחות, בנק איגוד, בנק מרכנתיל, בנק ירושלים, הבנק הבינלאומי הראשון, בנק כרמל, בנק אדנים, ועד.
   • *חברות ביטוח - בארץ פועלות שתי חברות ביטוח אשר קיבלו אישור מהממשלה לפעול בתחום המשכנתאות, והן: חברת הביטוח "כלל" וחברת הביטוח "מנורה".

איך לבחור בנק למשכנתאות מתאים?

היות ושוק הבנקים למשכנתאות בישראל הינו רווי תחרות, אזי ההתמקחות משתלמת. הבחירה בבנק למשכנתאות איננה דומה לבחירה בבנק רגיל, זאת בגין העובדה כי לא מדובר בבנק, אשר תבקרו בו בתדירות קבועה. יחד עם זאת, הדבר החשוב ביותר בבחירת בנק המשכנתאות המתאים הוא גובה ריבית המשכנתא המוצעת ללווים. על מנת לבחור את בנק המשכנתאות המתאים, עליכם לבצע סקר שוק מדוקדק ולבדוק איזה בנקים למשכנתאות מציעים לכם משכנתא בתנאים הנוחים ביותר.

מהם הפרמטרים לבחירת בנק למשכנתאות?

בכדי לבחור את בנק המשכנתאות המשתלם ביותר עבורכם, עליכם לערוך סקר שוק מקיף, תוך השוואת הפרמטרים הבאים:

 • סיכון אשראי - הוא סיכון המתרחש עקב אי פרעון ההלוואה (בצורה חלקית או מלאה) בזמן. עובדה, הגוררת קנס כספי מצד הלווים. עליכם לבדוק איזה בנק למשכנתאות מציע לכם את סיכון האשראי הנמוך ביותר.
  • גובה הריבית – ריבית היא התשלום הנוסף המשולם לבנק מצד הלווים תמורת הזכות להשתמש בכספי ההלוואה של הבנק. הריבית עשויה להשתנות בין בנקים למשכנתאות, לפיכך עשו עם עצמכם חסד קטן ובדקו איזה בנק למשכנתאות מציע לכם מסלול משכנתא בריבית משתלמת.
   • *פירעון – עליכם לוודא מהם שלבי הפירעון של תשלומי המשכנתא. וכן, מהו גובה הקנס על פירעון מוקדם של תשלומי המשכנתא.
   • *תשלום סופי – עליכם להשוות את סך התשלום הסופי של המשכנתא (הכולל גם הפרשי ריביות והצמדה) לאורך כל תקופת ההלוואה במספר בנקים למשכנתאות בארץ, ולראות איזה בנק נותן לכם את תנאי המשכנתא המשתלמים ביותר.
   • *הצמדה – מעבר לריבית הבנקים למשכנתאות מבצעים גם הצמדה של הריבית הנומינלית למדד מסוים החלה הן על קרן המשכנתא והן על ריבית המשכנתא. לפיכך, עליכם לבדוק באילו בנקים יתנו לכם את התנאים הטובים ביותר מבחינת ההצמדה למדד.
   • *שירות - בשל העובדה כי מדובר בחוזה התקשרות ארוך טווח עם בנקים למשכנתאות, מוטב כי תבחרו בבנק המעמיד לרשותכם שירות מקצועי של מענה אנושי קשוב הנכון לפתור כל בעיה, שצצה במהלך תקופת ההלוואה.
   • *הטבות – מומלץ מאוד לבדוק מהן ההטבות להן אתם זכאים ובאילו בנקים למשכנתאות מציעים לכם את ההטבות המשתלמות ביותר.
   • *עמלות נלוות - במרבית הבנקים למשכנתאות, ישנם תשלומים נלווים למשכנתא, כגון: שמאות מקרקעין, פתיחת תיק, רשם משכונות, ייפוי נוטריוני, וכן עלות ההוצאות הקבועות על ביטוח מבנה וביטוח חיים. לפיכך, עליכם לבדוק מהי העלות הכוללת של העמלות הכרוכות בלקיחת משכנתא בבנקים השונים, ולראות איזה בנק מעניק לכם את העמלות האטרקטיביות ביותר.
   • *החזר חודשי – עליכם לברר במדויק מה יהיה גובה תשלום ההחזר החודשי של המשכנתא, על מנת להיערך בהתאם.

לסיכום, בכדי לקבל תנאי משכנתא נוחים עליכם לערוך סקר שוק נרחב בין מספר בנקים למשכנתאות ולבחור בהצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם. באתר zap דפי זהב תמצאו רשימת סניפי בנקים למשכנתאות בכל הארץ: קישור

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות