דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

בית השקעות

בית השקעות הוא גוף פיננסי, שמטרתו להניב רווחים עבור לקוחות, המשקיעים את כספם באפיקי השקעה מגוונים, לרבות השקעה בניירות ערך, השקעה בקרנות נאמנות, השקעה במטבע זר, השקעה באגרות חוב ממשלתיות ועוד. הבחירה בבית השקעות הינה החלטה פיננסית חשובה, העשויה להניב תוצאות חיוביות עבור כספי ההשקעה שלכם או תוצאות שליליות. לפיכך, כדאי לערוך סקר שוק רציני, טרם הבחירה בבית השקעות ספציפי.

במדריך הבא, נבאר כיצד יש לבחור את בית ההשקעות הפוטנציאלי, ועל פי אילו פרמטרים יש להישען בבחירת בית ההשקעות המנצח.

טרם בחירת בית השקעות, מומלץ למלא אחר הצעדים הבאים:

ישנם שלושה צעדים עיקריים, שיש לערוך טרם בחירת בית השקעות:

 • עריכת סקר שוק - האינטרנט, הוא כלי יעיל לעריכת סקר שוק מעמיק, למען בחירת בית השקעות מוביל. כיום, ניתן למצוא מידע מפורט באינטרנט אודות מגוון בתי ההשקעות הפועלים בישראל, מידע אודות היקף ההשקעות, תחומי ההתמחות, ניסיון, מוניטין, ותק, מוצרים פיננסים, וכמובן מידע אודות ההישגים והביצועים של בית השקעות.
  • עריכת סקר עמיתים – דרך נוספת, העשויה לסייע לכם בהחלטה בבחירת בית השקעות, היא באמצעות עריכת סקר עמיתים. ניסיון והיכרות מעמיקה של חברים עם בתי השקעות שונים, עשויה לחשוף בפניכם את היחס האמיתי, אופי השירות והביצועים של בית ההשקעות המומלץ.
   • *פגישה עם מספר נציגים של בית השקעות – לאחר עריכת סקרי השוק, וגיבוש המסקנות, תוותרו עם מספר בתי השקעות מומלצים. כעת, כל שעליכם לעשות הוא לקבוע מספר פגישות עם נציג של כל בית השקעות פוטנציאלי, ולברור את בית ההשקעות בעל ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.

מהם הפרמטרים לבחירת בית השקעות מנצח?

 • מוניטין ויציבות של בית השקעות - יש לבחור גוף מקצועי בעל יציבות, ותק, ניסיון וביצועים פיננסים גבוהים. גוף, בעל גב כלכלי רחב, אשר יודע גם בתקופות קשות, לשמור על ערך הכסף של לקוחותיו.
  • תחומי פעילות והתמחות של בית השקעות – עליכם לוודא מהם תחומי התמחותו של בית השקעות, באילו אפיקי השקעה בית ההשקעות מתמחה (מנייתי, סולידי, שווקים בחו"ל), אילו מוצרים פיננסים מובילים יש לבית ההשקעות, לרבות קרנות נאמנות, קופות גמל, קרן השתלמות ועוד.
   • *ניהול מקצועי, יחס אישי ושירות לקוחות – מהי מידת המקצועיות של מנהל תיק ההשקעות האישי שלכם, מהו ניסיונו בתחום וביצועיו, האם בית ההשקעות מפעיל שירות לקוחות זמין, אדיב ויעיל?, ומהי מדיניות השירות של בית השקעות.
   • *ניהול השקעות הנשען על מחקר – ניהול חכם, מקצועי, אמין ומנצח, חייב להישען על עבודת מחקר עקבית ותמידית, ולפיכך מדובר בפרמטר חשוב שיש לברר אם הוא אכן נעשה באופן המקצועי ביותר.
   • *זירת פעילות ארצית כמו גם בחו"ל – יש לוודא כי בית השקעות מתמצא גם בהשקעות בשווקים בחו"ל, ובמידה וכן, מומלץ לברר מהי רשת הקשרים והביטחונות של בית ההשקעות בחו"ל.
   • *פתרונות השקעה מגוונים – ככל שהיצע המוצרים הפיננסים יותר מגוון, כך יש באפשרותכם לבחור את תיק ההשקעות המתאים ויתר לתקציבכם.
   • *עמלות ועלויות מופחתות – עליכם לבחון מהם סך העמלות והעלויות, הקיימות בעבור ניהול תיק ההשקעות, לרבות: דמי שמירה, עלויות מכירה וקניה, דמי ניהול ועוד, ולברר האם הדבר תואם את תקציבכם.
   • *מנגנון בקרה ופיקוח – יש לוודא מהו מנגנון הבקרה והפיקוח המופעל על מנהל תיק ההשקעות האישי שלכם, וזאת על מנת לוודא כי בית השקעות אכן דואג לכספכם.
   • *שקיפות – עליכם לוודא כי קיימת שקיפות מלאה בפעילות השוטפת של בית השקעות, הכוללת מדיניות השקעות מוצהרת, אסטרטגית השקעה, כיצד מתבצעת רכישה או מכירה של המניות ועוד.
   • *תיק השקעות גמיש – עליכם לברר מהי מדיניות ההשקעה בה דוגל בית ההשקעות, שכן ככל שהמדיניות גמישה יותר, כך תוכלו להתמודד טוב יותר עם מצבי שוק שליליים.
   • *תשואה, הישגים וביצועים של בית השקעות – חשוב לבדוק מהם ההישגים של בית ההשקעות, ומהם שיעורי התשואה שהשיגו מנהלי תיק ההשקעות עבור הלקוחות.
   • *רמת סיכון – עליכם לבחור את רמת הסיכון המתאימה לכם, בין שהיא מנייתית, ובין שהיא סולידית.

לסיכום, אם ברצונכם להשקיע בצורה נבונה וחכמה את מיטב כספיכם, הקפידו לערוך השוואה מקיפה בין בתי השקעות שונים, וכך תוכלו לבחור בצורה נכונה, בית השקעות מנצח.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות