דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הפך לחלק בלתי נפרד מההוויה הישראלית, המשחק תפקיד חשוב לאישור המשכנתא מצד הבנקים.

במאמר הבא, נעניק מידע מקיף בנושא ביטוח המשכנתא.

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא מוצר ביטוחי מסוג ריסק, המהווה תנאי מקדים ללקוחות המעוניינים לקבל הלוואת משכנתא מן הבנק, לטובת מימון רכישת דירה או בית בישראל.

ביטוח המשכנתא נועד לספק ערובה לבנק כי גם בימים קשים, יהיה מי שיבטיח כי תשלומי הלוואת המשכנתא ישולמו במלואם. המקרים הביטוחיים הכלולים בפוליסת ביטוח המשכנתא בסיסית הם: מוות של אחד מהמבוטחים, אובדן כושר עבודה בגין נכות או מחלה, מצוקה כלכלית או נזק חמור שנגרם לנכס.

מהם המרכיבים הביטוחיים של ביטוח משכנתא?

ביטוח המשכנתא בנוי משני רכיבים ביטוחיים עיקריים ביטוח חיים וביטוח מבנה. כאשר שני רכיבים ביטוחיים אלו נועדו לתת מענה כספי מיידי לגוף המלווה, במקרים בהם הלווים לא יצליחו להחזיר את תשלומי המשכנתא כמחויב.

באופן כללי, ניתן להבחין בין שני רכיבים ביטוחיים:

  • ביטוח חיים - ביטוח החיים נועד לבטח את הלווה מפני מקרי מוות במידה והדבר יתרחש במהלך תקופת החזר הלוואת המשכנתא. חשוב לציין, כי בעת הצורך הלוואת המשכנתא תפדה על ידי חברת הביטוח והכספים יועברו במלואם אל הבנק.
    • ביטוח מבנה – ביטוח מבנה נועד להבטיח כי כל נזק שייגרם לנכס הממושכן, לרבות: רעידת אדמה, הרס מוחלט של הנכס, שריפה, שיטפון, נזקי צנרת, פריצה, גניבה ועוד, יהיה מכוסה על ידי חברת הביטוח (הכיסוי לתיקון הנזק יהיה באחריות חברת הביטוח ולא באחריות הלווים).

היכן כדאי לעשות ביטוח משכנתא? בבנק או באמצעות חברה חיצונית?

אם בעבר ביטוח משכנתא היה מוצר ביטוחי שנרכש אך ורק באמצעות הבנק (עובדה שהייתה משפיעה לרעה על מחיר הפוליסה), הרי שהיום ניתן לרכוש ביטוח משכנתא על ידי חברות ביטוח חיצוניות, עובדה המוזילה את עלויות המשכנתא בצורה משמעותית.

לפיכך, אם הנכם מתעדים לרכוש בית והנכם זקוקים למשכנתא, אנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק ולמצוא את חברת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

מה כדאי לבדוק טרם רכישת ביטוח המשכנתא?

לפני שאתם רוכשים ביטוח משכנתא, אנו ממליצים לכם לוודא את הפרטים הבאים:

  • חשוב לזכור כי ביטוח הנכס הממושכן מורכב משני רכיבים ביטוחיים והם: ביטוח תכולה וביטוח מבנה.
  • בדקו את הרכב הפוליסה היטב וודאו כי במידה וייגרם נזק למבנה גם אתם תהיו זכאים לקבל פיצוי בגין אובדן הנכס ולא רק הבנק.
  • אנו ממליצים לכם לבחון את תנאי ביטוח המשכנתא טרם החתימה ולהתייעץ עם עורך דין בעניין.
  • ערכו סקר שוק מקיף בין חברות ביטוח משכנתאות ובחרו את הפוליסה המקיפה והאטרקטיבית ביותר מבחינת מחיר וכיסוי.
  • כל הוזלה בעלויות פוליסת ביטוח המשכנתא, גם אם היא מסתכמת בסכום של עשרה שקלים, הינה בעלת משקל רב, שכן מדובר בפוליסה לטווח ארוך.
  • חשוב לבדוק רכיבים בפוליסת ביטוח משכנתא, כגון: גובה ההשתתפות העצמית במקרים של נזק, ביטוח מפני רעידות אדמה, גובה הפיצוי המגיע במקרים של נזק למבנה ועוד.
  • מומלץ מאוד להתאים את פוליסת ביטוח המשכנתא למצב הנכס: כך למשל, אם מדובר בדירה ישנה, חשוב לתת מענה רחב יותר לביטוח המבנה, שכן יש סיכוי רב יותר כי פרטים כגון: צנרת, שברים ועוד יהיו מראה שכיח בדירה, ולכן מוטב להבטיח כי הפוליסה תיתן לכם מענה ביטוחי מקיף.

לסיכומו של עניין, אם ברצונכם לרכוש בית חדש, אך אין ברשותכם את מלוא הסכום הנדרש, תוכלו לרכוש משכנתא ולקנות את בית החלומות, אולם תידרשו לעשות גם ביטוח משכנתא.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות