דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

איתור כספים

איתור כספים- איך עושים זאת, וכמה זה עולה לכם?

עברתם מספר עבודות בשנים האחרונות? כאשר המגיעים מקופות הגמל, גמולי ההשתלמות והפנסיה אתם הולכים לאיבוד בין המספרים? מרוב קופות לא יודעים כמה באמת יש לכם? אתם נדרשים לפנות זמן לאיתור הכספים, איך עושים זאת? כמה זה עולה לכם? האם ניתן לאתר כספים על קרובים, שנפטרו?

איתור כספים- איך מתחילים?

כולנו עברנו מספר עבודות בשנים האחרונות? הפקידו עבורנו לקופות חיסכון וקרנות השתלמות, ומבלי שהספקנו לעקוב, גילינו, שאנחנו משלמים דמי ניהול על כמה קופות מגבילות, אפילו מול חברת ביטוח אחת. איתור כספים אבודים, נועד לטפל בבעיה זאת, ולתת לכם מושג אמיתי על מה, שמתרחש מאחורי תעודת הזהות שלכם. פלטפורמות אינטרנטיות רבות, חלקן ממשלתיות, חלקן נוצרו מטעם חברות הביטוח, וחלקן מהוות חלק ממנועי חיפוש גדולים, מאפשרות לכם לבצע חיפוש ממוקד באמצעות הקלדת תעודת הזהות שלכם, ולקבל רשימה של כל הקופות והקרנות, הנמצאות תחת השם שלכם.

מה השלב הבא?

איתור כספים אבודים כולל גם פינוי זמן. עליכם ליצור קשר עם אותן חברות ביטוח בהן נרשמו על שמכם חסכונות לרבות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, ולברר מולן אודות היתרות הקיימות בקופות. פעמים רבות, תגלו, שיש לכם מספר קרנות פנסיה בגופים שונים, ואתם משלמים דמי ניהול רבים, שנוגסים לבסוף במרכיב הסופי, שיכנס לבנק שלכם.

בחלק מהמקרים, תמצאו, שישנם כספים, שלא ישתחררו לפני גיל פנסיה, וישנם כספים, שנזילים למשיכה כבר עכשיו, חלקם בתוספת קנס בשיעור של 35%, וחלקם ללא קנס, אם הגיעו אל תקופת הפדיון שלכם.

האם יש גורם, שיכול לסייע בנושא ?

על כל מקרה, בתהליך של איתור כספים, תצטרכו לעבוד עם רשימות, ואולי אף להיוועץ עם יועץ פנסיוני, שייסע להם להתמצות בנבכי המספרים והקופות. ואולי אף יוכל לבנות עבורכם תכנית, שתסייע לכם למקסם את הסכומים, שתקבלו בסוף התקופה, ואף לחסוך מכם דמי ניהול רבים.

האם אוכל לאתר כספים על קרובים, שנפטרו?

במנועי חיפוש לאיתור כספים תוכלו אף לאתר מידע אודות קרנות וקופות של קרובי משפחה, אשר כבר נפטרו מהעולם. תוכלו למצוא את כל שמות חשבונות הבנק, הרשומים על שם הקרוב הנפטר.

כמה זה עולה?

למעשה, תהליך איתור כספים, לא עולה לכם כסף, שכן מדובר במערכת מטעם משרד האוצר, הנקראת "הר הכסף", ומאפשרת לכם לבצע עד 10 חיפושים לפי תעודת זהות, אודות הקופות והכספים על השם שלכם.

במערכת "הר הכסף 2" תוכלו למצוא מידע אודות חשבונות בנק לא פעילים ופיקדונות, שלא בוצעה בהם כל פעילות. (גם במטבע חוץ)

לסיכום, בישראל קיימים על 10 מיליארד שקלים אבודים, כל אחד כיום יכול להתחיל בתהליך איתור כספים אבודים, ולבנות את הבסיס לסדר כלכלי בקופות ובחשבונות שלו.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות