דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

איך ומתי לבחור הלוואה חוץ בנקאית?

הצורך בהלוואה עלול לפגוש אותנו בשלבים שונים בחיים – רכישת רכב, מימון לימודים, תשלום מקדמה לאירוע חתונה ואפילו הלוואה לסגירת מינוס בחשבון הבנק. ועל פי הסטטיסטיקה, כ-10% מהישראלים מחזיקים ב-3 הלוואת ויותר (נכון לשנת 2019). מבין סוגי ההלוואות המוצעות כיום בשוק, הלוואה חוץ בנקאית היא הפופולרית ביותר. מה היתרונות שלה, מתי היא מתאימה וממי נוכל לקבל אותה?

מהי הלוואה חוץ בנקאית ומתי משתלם לקחת אותה?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה הפוכה מהלוואה בנקאית – כלומר, הלוואה המתקבלת מגוף פיננסי שהוא אינו הבנק שלנו. היא אידיאלית למי שמסורב הלוואה מהבנק, ונחשבת למהירה ודלה בבירוקרטיה.

מהם היתרונות בהלוואה חוץ בנקאית?

להלוואה חוץ בנקאית יש יתרונות שונים:

1. לרוב אין צורך בהצגה של בטחונות ושעבודים

2. גם מי שמסורב הלוואה בבנק ונמצא בקשיים כלכליים עשוי לקבל את ההלוואה

3. גובה ההלוואה עומד על 100,000 ₪ ויותר

4. הכסף מועבר לחשבון הבנק תוך זמן קצר, לרוב עד 24

5. אין צורך בהגעה לסניף הבנק לטובת חתימה

מיהם הגופים שנותנים את השירות הזה?

הלוואה חוץ בנקאית ניתן לקבל מגופים פיננסיים שאינם קשורים לבנק שלכם, למשל: חברות אשראי, קרנות גמל וחברות ביטוח. ישנם בנקים שונים שמעניקים הלוואה חוץ בנקאית ללקוחות בנקים אחרים. תנאי ההלוואה זהים לתנאים הטובים של הלוואות חוץ בנקאיות. היתרון הוא ביטחון בגוף גדול וחזק כמו בנק.

מה חשוב לבדוק בבחירת הלוואה חוץ בנקאית?

לקיחה של הלוואה היא אירוע בעל השלכות משמעותיות, לפחות למשך השנים הקרובות. כשלוקחים הלוואה, ובמיוחד הלוואה חוץ בנקאית, כדאי לבדוק את כל המשמעויות שלה על מנת לבחור בהלוואה הטובה ביותר עבורכם.

  • החברה ממנה לוקחים את ההלוואה - הלוואות חוץ בנקאיות הן תחום מועד לפורענות. מומלץ לקחת הלוואה מחברה מוכרת וגדולה, ולא להתפתות ליצור קשר עם חברות עלומות שמעניקות הלוואה בתנאים נמוכים מהמקובל.
  • בדקו את תנאי ההלוואה - כפי שציינו, לקיחת הלוואה היא דבר בעל משמעות, ולמרות ההתלהבות הרבה לחתום ולראות את הכסף בחשבון – כדאי לקרוא היטב את תנאי ההלוואה השונים כדי שלא להיות מופתעים. למשל: גובה הריבית, תנאי ההחזר של ההלוואה, אפשרות לפירעון ומה קורה במידה ויש איחורים בהחזרים.
  • הלוואה חוץ בנקאית מהבנק - כאמור, ישנם בנקים המציעים ללקוחות בנקים אחרים הלוואה חוץ בנקאית. זוהי הלוואה מהירה ללא בירוקרטיה, אך עם מקסימום בטיחות.

לפני הכול – וודאו שאתם יכולים לכסות את ההלוואה

הלוואה היא לא מתנה, ותצטרכו להחזיר אותה. איחורים בהלוואות גורמים לסנקציות שונות כמו הקפאת חשבון הבנק, ביטול כרטיס האשראי ובמקרים חמורים אף הוצאה לפועל ועיקולים. לכן, חשוב לפרוס את ההלוואה בצורה שתהיה נוחה להחזר חודשי – לא גבוהה מדי ולא נמוכה מדי – ולוודא שיש לכם מקורות הכנסה לכיסוי ההלוואה כפי שהבטחתם למקור שהעניק לכם אותה.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות