דף הבית - אתר כספים
שם:
דוא"ל:
טלפון:
נושא:
ניהול תיקים

ניהול תקציב

ניהול קרנות השתלמות

ניהול קרנות נאמנות

ניהול קופות גמל

מדריך משכנתא

בנקים

חשבונאות ומס

חיסכון לטווח בינוני וארוך

ניהול השקעות


בנק דיסקונט - לוקחים אותך אישית!

כל מה שרצית לדעת על אגרות חוב (אג"ח)

בבואכם לחסוך את הכסף הרב עליו אתם עמלים כל החודש וכל שנה, כדאי לבצע סקר ובדיקה קצרה היכן כדאי לשים אותו. האופציות של השנים האחרונות מדברות על תכניות חסכון, השקעה במניות, שוק ההון ואפילו נדל"ן או עסקים. השקעה בסוג זה או אחר של אגרות חוב מפנה אתכם לאפשרות הפשוטה שהיא באופן יחסי עם פחות סיכון.

מה זה אגרות חוב?

אגרות חוב, או אג"ח בקיצור הנפוץ כל כך, מדברות על השקעה שלכם בלוקחי הלוואות ובטוחים במשק, אשר הוגדרו בעלי סיכון נמוך יחסית ומתחייבים להחזיר את הכסף עד תאריך מסוים שנקבע מראש. לאחר שהכסף שלכם יסיים את ההשקעה שלו תוכלו למשוך אותו או להעבירו אל השקעה אחרת.

היתרון באגרות חוב על פני שאר האופציות להשקעות וחסכונות הקיימות בשוק, הוא העובדה שהן הנוחות, הפשוטות והכי פחות מסוכנות באופן יחסי. התשואה אמנם תהיה נמוכה יותר מההשקעות השונות באפיקים אחרים, אבל גבוהה מעל לריביות אותן נותנים הבנקים. גם כאן יכול להיות סיכון שהכסף לא יחזור אליכם, מכיוון שהמלווה לא עמד בהתחייבויות שלו.

למי כדאי להשקיע באגרות חוב?

אי אפשר להחליט בשביל אנשים ספציפיים אם כדאי להם או לא להשקיע באגרות חוב, מכיוון שגם אותן לא תמיד ניתן לצפות ולהחליט אם הן טובות או לא. מצד שני, אם אתם רוצים להשקיע ולהניב תשואה זו או אחרת מהכסף שלכם, בזמן שאתם דואגים לחסוך עוד כסף בעבודה ומבלי לקחת סיכונים מיותרים, האופציה של השקעה באגרות חוב יכולה להתאים ולתת לכם בדיוק את מה שאתם צריכים.

מדדי אגרות חוב באתר ביזפורטל

מה אני צריך לעשות בשביל להשקיע באגרת חוב?

גם פה, עקב האינטרס של כולם שתשקיעו באותן אגרות חוב כאלו ואחרות, הפנייה להשקעה פשוטה וקלה מאוד. ראשית, תוכלו לגשת אל סניף הבנק שמטפל בחשבון שלכם, לשבת עם הנציגים הממונים על התחום בבנק, לקבל את כל התשובות הקשורות לנושא, ולהחליט באילו אגרות חוב לבחור, כמה להשקיע בהן, לכמה זמן וכו'.

בנוסף, ניתן לגשת אל חברות קרנות נאמנות המתמחות באגרות חוב למיניהן, ולהתייעץ איתן בדיוק כמו שיכולתם להתייעץ בבנק. ההבדל בין הבנקים והחברות הפרטיות השונות יכול להתבטא בכמות העמלה שייקחו מתוך אחוזי ההשקעה, המומחיות וההקשבה המשתנות מחברה לחברה, אגרות החוב שהן משקיעות בה, ועוד.

האם יש כמה סוגים של אגרות חוב?

אכן יש כמה סוגים, וכל סוג מתאים לאנשים עם צרכים ורצונות שונים. אגרות החוב הראשונות והמוכרות ביותר הן אגרות החוב הממשלתיות – אגרות חוב מסוג זה מונפקות ישירות מן הממשלה והן ללא סיכון בכלל, אך כמובן שגם הריבית שלהן קטנה ביותר, והן שוות ערך לחסכון קלאסי עם ריבית פשוטה.

אגרות החוב האחרות, שגם הן יכולות לבוא בחשבון, הן האג"ח הקונצרטיות והאג"ח להמרה. אגרות חוב כאלו מדברות על חברות פרטיות בעלות יותר סיכונים עסקיים אשר יכולים להשפיע על הכסף לחיוב ולשלילה, כאשר אג"ח להמרה מאפשרות גם המרה למניות עצמן.

הגבלת אחריות

יצירת קשר, אתר כספים © כל הזכויות שמורות